Okres przygotowawczy trwa, to dla zawodników kluczowy okres, gdyż od niego zależy forma na start rozgrywek. Niektórzy z nich będą mieli okazje rozprostować kości w Łodzi, gdzie 10 kwietnia odbędzie się Mecz Narodów.

Na 8 kwietnia zaplanowano start rozgrywek ligowych w Polsce, wtedy właśnie rozegrana zostanie pierwsza kolejka Polskiej 1. Ligi Żużlowej i PGE Ekstraligi. Żużlowcy wciąż będą w lekkim letargu po zimowej przerwie, dlatego w Łodzi zdecydowano się na zorganizowanie zawodów, i to w doborowym składzie. Do Łodzi na MotoArenę ma przyjechać dwóch mistrzów świata, którzy chcą wykorzystać szansę na „wjechanie” w sezon z przytupem – Tai Woffinden oraz Jason Doyle, były zawodnik lokalnej drużyny.

Na zawodach oddany ma być hołd Henryce Skrzydlewskiej, która lata temu zdecydowała się na zainwestowanie środków w lokalny żużel. Wielu kibiców i ekspertów uważa, że bez jej wsparcia żużel w Łodzi nie miałby prawa bytu. Z tego względu działacze wsparci przez Witolda Skrzydlewskiego zadbali o wysoki poziom zawodów. Poza mistrzami świata na MotoArenie wystąpić mają reprezentanci lokalnego klubu oraz inni zaproszeni zawodnicy. Są to m.in. Norbert Krakowiak, Matej Zagar i Patrick Hansen. Wygląda więc na to, że zawody będą stały na wysokim poziomie, a co w tym najciekawsze? Wstęp na nie kosztować będzie jedynie symboliczną złotówkę!

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.