Bardzo ważną rolę w rozwoju klubów stanowią nabywani sponsorzy, to oni często wspierają drużynę w przypadku kryzysów, czy finansują transfery zawodników. Na bardzo ciekawy ruch na tej płaszczyźnie zdecydowali się działacze z Gdańska, którzy pochwalili się niedawno nowym sponsorem strategicznym.

Sport żużlowy nie należy do najłatwiejszych, jest drogi, niebezpieczny i kontuzjogenny. Wciąż pojawiają się nowe regulacje, które kluby muszą regularnie wypełniać, to często oznacza nieprzemyślane koszta. W takich sytuacjach bardzo przydatne są dobre kontakty ze sponsorami, którzy mogą wesprzeć klub określoną kwotą lub usługą. Częściej wspomina się o tym w piłce nożnej, gdzie przykładowo bardzo znany piłkarz miałby mieć opłacany kontrakt bezpośrednio przez konkretną firmę. Kluby przed rozpoczęciem sezonu starają się przekonać jak najwięcej potencjalnych sponsorów, bardzo ciekawy ruch udał się Wybrzeżu Gdańsk.

Klub znad morza niedawno poinformował, że nawiązał współpracę z firmą Polcopper. To znana na świecie marka w branży hurtowego obrotu złomem i przerobu złomu. Skup prowadzony jest w ponad 30 placówkach na terenie całego kraju. Oferta firmy obejmuje także wyroby hutnicze, w tym blachy oraz profile stalowe. Co ważniejsze w kontekście sportowym – to firma bardzo blisko związana z ośrodkiem żużlowym z Leszna i osobą Piotra Rusieckiego. Dzięki temu rozjaśnia się trudna sytuacja gdańszczan, gdyż to ruch nie tylko marketingowy.

Wiele osób zastanawiało się, czemu Keynan Rew wybrał akurat jazdę w Gdańsku. Teraz być może poznaliśmy odpowiedź, na młodego Australijczyka czaiły się nie tylko kluby z Polskiej 1. Ligi Żużlowej ale również z PGE Ekstraligi. Można założyć, że niektóre z tych ofert były zdecydowanie lepsze finansowo od propozycji Wybrzeża. Przyczyna może leżeć właśnie w osobie Piotra Rusieckiego, to u niego Rew mieszka i z pewnością prezes klubu z Leszna nie pozostał bez wpływu na tę decyzję. Gdańszczanie wciąż też pozostają bez drugiego podstawowego juniora, ten problem również ta współpraca może rozwiązać.

Jak powszechnie wiadomo, leszczyńska szkółka należy do jednej z najlepszych na świecie, kolejne talenty rosną tam niemal jak grzyby po deszczu. Współpraca z firmą Polcopper może również pomóc rozwiązać ten kłopot Wybrzeża, gdyż już wspomina się o rozmowach na temat wypożyczenia jednego z młodych talentów z Leszna. Ta sponsorska umowa może przynieść wiele korzyści obu stronom, gdańszczanie zyskują duże wsparcie sportowe a Leszno ośrodek w którym może rozwijać młodych zawodników.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.