Rywalizację w 5. rundzie spotkań rozgrywek PGE Ekstraligi zakończymy w Częstochowie, gdzie miejscowy Krono-Plast Włókniarz podejmie KS Apatora Toruń. 

Gospodarze przystępują do dzisiejszego starcia z ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Częstochowianie nie odnieśli jeszcze żadnego zwycięstwa. Mogą pochwalić się jedynie remisem w domowym meczu z Betard Spartą Wrocław (45:45). Pozostałe spotkania z Fogo Unią Leszno (43:47), ebut.pl Stalą Gorzów (42:48) oraz Orlen Oil Motorem Lublin (39:51) kończyły się ich porażkami. Liderem Krono-Plast Włókniarza Częstochowy jest Leon Madsen. Doświadczony żużlowiec z Danii wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 2,304.

Goście z Torunia zajmują na ten moment czwartą lokatę w tabeli PGE Ekstraligi. Apator dotychczas zwyciężył w starciach z Fogo Unią Leszno (59:31) oraz Betard Spartą Wrocław (52:38). Torunianie musieli natomiast uznać wyższość ebut.pl Stali Gorzów (39:51) oraz Orlen Oil Motoru Lublin (37:53). Najlepiej punktującym żużlowcem Apatora jest Robert Lambert. Brytyjczyk legitymuje się średnią punktową na bieg na poziomie 2,364 i jest pod tym względem trzecim najlepszym zawodnikiem w lidze, ustępując jedynie Bartoszowi Zmarzlikowi oraz Artemowi Łagucie.

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa vs. KS Apator Toruń – składy na mecz:

Mecz Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – KS Apator Toruń rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godzinie 19:15. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Canal+Sport.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.