Aż pięciu reprezentantów Polski zobaczymy w tegorocznej edycji SEC. Do Janusza Kołodzieja i Patryka Dudka dołączyli Maciej Janowski, Piotr Pawlicki oraz Kacper Woryna, którzy wywalczyli awans po Challenge’u.

Na torze w Daugavpils zobaczyliśmy aż sześciu naszych zawodników. Byli nimi Maciej Janowski, Piotr Pawlicki, Kacper Woryna, Bartłomiej Kowalski, Przemysław Pawlicki oraz Mateusz Cierniak.

Ostatecznie awans wywalczyło trzech, czyli Maciej Janowski (1 miejsce), Piotr Pawlicki (2 miejsce) oraz Kacper Woryna (4 miejsce). Blisko awansu był także Bartłomiej Kowalski, który jednak w biegu dodatkowym zajął czwarte miejsce (7 miejsce na koniec). Awans do SEC wywalczyli także Vaclav Milik (3 miejsce) oraz sensacyjnie Jewgienij Kostygow ( miejsce).

Daleko z tyłu znaleźli się chociażby Anders Thomsen (9 miejsce) czy Rasmus Jensen (11 miejsce). Przemysław Pawlicki ostatecznie zajął 8 miejsce, natomiast MAteusz Cierniak 12.

Punktacja (za polskizuzel.pl):

1. Maciej Janowski (Polska) – (3,2,3,3,1) 12
2. Piotr Pawlicki (Polska) – (0,3,3,2,3) 11
3. Vaclav Milik (Czechy) – (1,3,3,1,3) 11
4. Kacper Woryna (Polska) – (1,2,1,2,3) 9+3
5. Jewgienij Kostygow (Łotwa) – (2,1,2,2,2) 9 +2
—————————————————————
6. Timo Lahti (Szwecja) – (1,2,2,3,1) 9+1
7. Bartłomiej Kowalski (Polska) – (3,1,3,0,2) 9+0
8. Przemysław Pawlicki (Polska) – (2,1,2,0,3) 8
9. Anders Thomsen (Dania) – (1,3,d,3,d) 7
10. Dimitri Berge (Francja) – (3,d,2,2,0) 7
11. Rasmus Jensen (Dania) – (0,3,1,1,2) 7
12. Mateusz Cierniak (Polska) – (2,2,0,1,2) 7
13. Frederik Jakobsen (Dania) – (0,0,1,3,0) 4
14. Jacob Thorssell (Szwecja) – (3,0,0,1,0) 4
15. Erik Riss (Niemcy) – (2,0,0,0,1) 3
16. Andreas Lyager (Dania) – (0,1,1,0,1) 3
17. Daniił Kołodinski (Łotwa) – nie startował
18. Oleg Michaiłow (Łotwa) – nie startował

Speedway Euro Championship 2024 – lokalizacje:

– Debreczyn (8 czerwca)
– Grudziadz (20 lipca)
– Guestrow (24 sierpnia)
– Chorzów (21 września)

Przeczytaj także:

Enea Stal Gorzów wygrywa II rundę DMPJ w Zielonej Górze

Abramczyk Polonia Bydgoszcz wygrywa II rundę DMPJ. Fatalny upadek podczas zawodów

Włókniarz Częstochowa najlepszy w Opolu w II rundzie DMPJ

Energa Wybrzeże Gdańsk wypożycza dwóch młodzieżowców

Bogdanka Motor Lublin wygrywa II rundę DMPJ w Lublinie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.