Rozpoczynamy kolejny żużlowy weekend w Polsce! W piątek rywalizowano w Lesznie i Grudziądzu, zapraszamy na podsumowanie w Twoim Portalu Żużlowym!

FOGO Unia Leszno – Arged Malesa Ostrovia Ostrów 56:34

Poprzednia kolejka pokazała, że rywalizujące w Lesznie drużyny znajdowały się na odmiennym biegunach. Leszczynianie po wygranej na torze mistrza Polski był w szampańskich nastrojach i celował w kolejne zwycięstwo. Natomiast goście zaliczali porażkę za porażką, szczególnie bolesna może być ta ostatnia na domowym torze, gdy sędzia w kontrowersyjnych okolicznościach zakończył spotkanie z częstochowianami. Przedmeczowe przewidywania sprawdziły się, gospodarze nie pozostawili złudzeń ekipie Arged Malesy. Jedynie dwa biegi padły drużynowym łupem gości, w reszcie dominowali żużlowcy FOGO Unii. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze tymczasowo wskakują na pozycję lidera PGE Ekstraligi.

ZOOleszcz GKM Grudziądz – Moje Bermudy Stal Gorzów 39:51

Grudziądzanie liczyli, że to spotkanie zmaże plamę ze spotkania w Lublinie, gdzie bardzo wysoko polegli. Mieli jednak trudne zadanie, czekał ich pojedynek z rozpędzającą się ekipą Moje Bermudy Stali. Niestety, gorzowianie nie pozostawili złudzeń ekipie Janusza Ślączki. Co prawda w pierwszej serii zawodów wydawało się, że gospodarze będą w stanie nawiązać równą walkę, jednak już od drugiej gorzowianie zaczęli wyglądać na zdecydowanie szybszych i potrafili wygrywać biegi podwójnie. Goście wygrywali starty, byli też widocznie szybsi od zawodników ZOOleszcz GKM-u. Ostatecznie przed biegami nominowanymi goście prowadzili aż szesnastoma punktami, mecz zakończył się różnicą dwunastu „oczek”. Bardzo duże rozczarowanie dla kibiców gospodarzy, którzy przez jakiś czas mogli się nawet pochwalić, że ich drużyna liderowała tabeli PGE Ekstraligi.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.