Żużel to bardzo szlachetny sport. Wiele osób chętnie bierze w nim udział. Jest to walka dająca ogromne emocje, na torze, rozgrywana przez wyjątkowych sportowców. Kryterium Asów to doskonała rozgrywka z wieloletnią historią. Kryterium odbyło się już 34 razy.

Ten prestiżowy i unikatowy turniej indywidualny jest rozgrywany regularnie. Słynie z niego żużlowa Bydgoszcz. Udział w nim biorą takie gwiazdy, jak Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta czy Nicki Pedersen. Gwiazdy tego sportu bardzo często biorą udział w Kryterium Asów, czerpiąc radość ze sportowej rywalizacji. Już dzisiaj sprawdź jaki jest bukmacher nr 1 według kibiców żużla i postaw zakłady na nadchodzące mecze Ekstraligi.

Ostatnie Kryterium Asów

Ostatnie Kryterium Asów odbyło się w Bydgoszczy. Kenneth Biere był szybki, ale pokonał go zawodnik z Danii. Podobnie stało się ze Zmarzlikiem. Duńczyk zdecydowanie miał dobry dzień. Nicki Pedersen czuł się znakomicie i chętnie wziął udział w tym wydarzeniu. Polacy cenią sport, a obserwowanie Kryterium Asów mogło dostarczać emocji. Pedersen jest dość widowiskowym zawodnikiem, ale bywa też konfliktowy, na przykład ostatnio doradził operatorowi kamery, aby oddalił się od jego boksu.

Nieźle spisał się Jarosław Hampel, goniąc rywali. Dla Zmarzlika to nie był jego dzień. Dojechał do mety jako trzeci, przebrywając wyraźnie z Szymonem Woźniakiem i Hampelem. Cóż, nie zawsze dana rozgrywka i dany dzień muszą być czasem najwyższej dyspozycji każdego zawodnika. Zmarzlik to utalentowany żużlowiec, ale te zawody nie były dla niego najlepsze. Dominik Kubera był w dobrej formie – pokazał swój potencjał oraz swoje umiejętności. Przegonił Patryka Dudka, W drugiej turze zawodów zwycięstwo odniósł Łaguta – pogonił ostro Zmarzlika. Woźniak także jechał bardzo pewnie. Łaguta i Woźniak współzawodniczyli bardzo mocno. Czterech zawodników miało wiele do zaoferowania i zgromadziło aż 11 punktów. Dziesiątkę zamknął Patryk Dudek z Torunia z wynikiem 7 punktów, co jest całkiem obiecującym rezultatem dla tego młodego zawodnika. 

Top10

Pierwsza dziesiątka kształtowała się następująco:

  1. Artiom Łaguta (Betard Sparta Wrocław)
  2. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)
  3. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów)
  4. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa)
  5. Nicki Pedersen (ZOOleszcz GKM Grudziądz)
  6. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin)
  7. David Bellego (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
  8. Andreas Lyager (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
  9. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin)
  10. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń)

Jak widać prym wiódł zdecydowanie Artiom Łaguta, ale Polacy dzielnie deptali mu po piętach, dzięki czemu udało im się zepchnąć na daleki plan Nicki Pedersena – Duńczyk wylądował na piątym miejscu, co wydaje się niezłym wynikiem, ale na pewno nie realizuje apetytów tego zdolnego zawodnika. Artiom Łaguta, rosyjski i polski żużlowiec, zdobył mistrzostwo świata w 2021 roku. Nadal nie zwalnia tempa, trzykrotnie zdobył też złoty model Speedway of Nations. Kolejne zawody tego rodzaju na pewno dadzą wiele emocji.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.