Czy w Opolu będą walczyć o awans? Dziś nie mamy już żadnych wątpliwości! Dziś władze Kolejarza przedstawiły kolejnego zawodnika, który w sezonie 2022 będzie reprezentować biało-niebiesko-bordowe barwy. Jest to jedna z najjaśniejszych postaci speedwaya w Szwecji.

Pontus Aspgren, bo o nim mowa, to z pewnością materiał na jedną z gwiazd 2. Ligi Żużlowej. Szwed w ostatnich latach bardzo wyraźnie podniósł swój poziom sportowy, o czym przekonać się mogli m.in. kibice Polonii Piła i ROWu Rybnik. Ci drudzy mieli możliwość oklaskiwania 30-letniego zawodnika w sezonie 2021, kiedy to dość często zastępował on Michaela Jepsena Jensena. W sumie Szwed odjechał w eWinner 1. Lidze 20 wyścigów, wykręcając średnią 1,750 punktu na bieg.

Aspgren jest drugim reprezentantem Trzech Koron, który w przyszłym roku będzie bronić barw zespołu z Opola. Wcześniej swój kontrakt przedłużył Jacob Thorssell, który… tworzył z Pontusem parę narodową w tegorocznym Speedway of Nations. Niestety po wspólnej kraksie, obaj zawodnicy wypadli z rywalizacji już na jej początku.

Według informacji płynących z otoczenia klubu, w najbliższych dniach, kibice z Opola powinni poznać kolejne mocne nazwiska, które będą ścigać się na najkrótszym owalu w kraju w sezonie 2022.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.