Rozpoczynając budowanie składów na sezon 2022, kluby wszystkich lig muszą także poważnie zastanawiać się nad formacjami juniorskimi. Dotyczy to także ROWu Rybnik, który ostateczne decyzje podejmie w niedalekiej przyszłości.

Po zakończeniu juniorskich wojaży przez trio Kacper Woryna – Lars Skupień – Robert Chmiel, zespół z Rybnika boryka się z niemałymi problemami, jeśli chodzi o budowę formacji młodzieżowej. W ostatnich dwóch sezonach, najmocniejszym zawodnikiem do lat 21 w zespole ze Śląska był Mateusz Tudzież, który wraz z końcem sezonu 2021 także jest już seniorem. Tym samym przed rybniczanami kolejne wyzwania. Jak jednak zapewnia zarząd za pośrednictwem strony internetowej klubu, celem klubu będzie rozwój wychowanków, którzy powinni dostarczać ważne ligowe punkty.

Na ten moment w kadrze ROWu znajduje się sześciu juniorów. Absolutnym faworytem do zajęcia miejsca w ligowym składzie jest Paweł Trześniewski – jeden z trzech talentów, które w sezonie 2021 podbili serca kibiców w całym kraju. 16-letni zawodnik, już teraz, powinien być wyróżniającą się postacią, która będzie gwarantem wielu cennych oczek, przede wszystkim w wyścigach młodzieżowych. Wydaje się, że jego partnerem powinien zostać Przemysław Giera, który spośród pozostałych zawodników może pochwalić się największym doświadczeniem i ligowymi punktami.

Z pozostałej czwórki – Błażej Wypior, Kacper Tkocz, Lech Chlebowski i Seweryn Grabarczyk – dwóch zawodników zostanie wypożyczonych do innych klubów, a dwóch pozostałych uzupełni skład potrzebny m.in. do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. O tym, kogo czeka jaki los, zdecyduje trener zespołu z Rybnika, Marek Cieślak.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.