W sobotę 29 czerwca odbędzie się szósta runda Speedway Grand Prix. Tym razem czołowi żużlowcy świata zawitają do Gorzowa. Będzie to druga w tym roku runda rozgrywana w Polsce.

W drugie zwycięstwo z rzędu celować będzie Bartosz Zmarzlik. Dzięki wygranej na torze w szwedzkiej Malilli, nasz najbardziej utytułowany zawodnik osiągnął znaczną przewagę w klasyfikacji generalnej cyklu. Polak zgromadził dotychczas na swoim koncie 86 punktów i wyprzedza drugiego w generalce Roberta Lamberta aż o 17 oczek! Niezłą dyspozycję prezentuje również Dominik Kubera. 25-latek reprezentujący barwy Orlen Oil Motoru Lublin plasuje się na siódmej pozycji (50 pkt). Szymon Woźniak jest dziesiąty (39 pkt), a Mateusz Cierniak osiemnasty (3 pkt).

W ubiegłym roku na torze w Gorzowie zwyciężył Bartosz Zmarzlik przed Leonem Madsenem i Fredrikiem Lindgrenem. Tuż za podium uplasował się natomiast Jason Doyle. W półfinałach startował jeszcze Maciej Janowski, ale zajął czwarte miejsce w swoim biegu, nie dostając się tym samym do finału.

Gdzie oglądać Grand Prix w Gorzowie?

Aby dowiedzieć się, gdzie oglądać Grand Prix w Gorzowie, zajrzyj do naszego tekstu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.