Po roku przerwy turniej SEC wraca do Bydgoszczy. Na półmetku rozgrywek zdecydowanym liderem jest Mikkel Michelsen. Duńczyk mimo bardzo przeciętnego sezonu w Speedway Euro Championship spisuje się bardzo dobrze.

Poprzednie dwie edycje, rozegrane na stadionie Polonii w 2020 i 2021 roku, wygrał Leon Madsen. V-ce lider klasyfikacji generalnej, również w sobotę będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Jeśli kapitan Włókniarza chce zagrozić liderującemu rodakowi, to ma ostatni dzwonek, aby wziąć się za odrabianie strat.

Poza Duńczykami głównych kandydatów do wygranej należy upatrywać w reprezentantach Polski. W Bydgoszczy zobaczymy ich aż sześciu. Kolejno czwarte i piąte miejsce po dwóch turniejach zajmują Kacper Woryna i Patryk Dudek. Mimo to, najwyżej wśród Polaków stoją akcje Janusza Kołodzieja. Gdyby nie absencja w pierwszym turnieju, Kołodziej zapewne walczyłby z Michelsenem o tytuł, choć w przypadku wygranej, nadal będzie w nienajgorszej sytuacji.

Kibice nad Brdą mogą czuć zawód, ponieważ pierwotnie z dziką kartą w sobotnich zawodach miał wystartować ich  ulubieniec – Wiktor Przyjemski. Kontuzjowanego juniora zastąpi Szymon Woźniak. Poza wspomnianą czwórką w turnieju zobaczymy jeszcze Dominika Kuberę i Grzegorza Zengotę.

Kto jeszcze może liczyć się w walce o tryumf? Na pewno Andrzej Lebiediew, który jest trzeci w generalce, a ostatnio dobrze spisuje się w Szwecji. Wydaje się, że trudno będzie o dobry wynik któremuś z pozostałych zawodników, ale jeśli upatrywać w kimś czarnego konia, to w co raz śmielej poczynającym sobie Janie Kvechu.

Początek zawodów o 20:00. Transmisja w TVP Sport.

Lista startowa:

1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Adam Ellis (Wielka Brytania)
3. Kai Huckenbeck (Niemcy)
4. Mikkel Michelsen (Dania)
5. Kacper Woryna (Polska)
6. Janusz Kołodziej (Polska)
7. Andreas Lyager (Dania)
8. Leon Madsen (Dania)
9. Patryk Dudek (Polska)
10. Szymon Woźniak (Polska)
11. Dominik Kubera (Polska)
12. Dimitri Berge (Francja)
13. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Jan Kvech (Czechy)
16. Grzegorz Zengota (Polska)

17. Kacper Pludra (Polska) – rezerwowy
18. Kacper Łobodziński (Polska) – rezerwowy

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.