Trwa okienko transferowe w Szwecji, a włodarze tamtejszych klubów nie próżnują i regularnie dowiadujemy się o umowach kolejnych żużlowców z Polski.

Dackarna Malilla

Maciej Janowski nie będzie jedynym Polakiem w Dackarnie Malilla. W środę klub pochwalił się kontraktem z Adrianem Gałą, w którym upatrują doświadczenia nabytego na szwedzkich torach. Trzon drużyny na kolejny sezon będzie tworzyć duet Daniel Bewley – Maciej Janowski. W drugiej linii wystąpią zaś Rasmus Jensen – Andrzej Lebediew. Skład na chwilę obecną wypełniają krajowi zawodnicy w osobach Filipa Hjelmlanda i Ludviga Lindgrena.

Kumla Indianerna

Kumla Indianerna w ostatnich dniach nie próżnuje i intensywnie działa nad zbudowaniem jak najlepszego składu na sezon 2023. Działaczom udało się podpisać umowę m.in z byłym mistrzem świata Jasonem Doyle’em, a także czwórką Polaków Norbertem Krakowiakiem, Krzysztofem Buczkowskim, Szymonem Wożniakiem oraz Bartłomiejem Kowalskim. Działacze poinformowali również, że Woźniak będzie pełnił rolę kapitana drużyny.

Lejonen Gislaved

W Lejonen Gislaved  prawdziwy gwiazdozbiór, bo kibice ujrzą w składzie swojej drużyny m.in Bartosza Zmarlika, Dominika Kuberę, Jakuba Miśkowiaka, Jarosława Hampela czy zdolną młodzież z Mateuszem Cierniakiem i Francisem Gustsem na czele. Reszta zawodników zespołu lwów reprezentuje głównie kraj Skandynawski.

Masarna Avesta

Do końca listopada działacze Masarny Avesta mieli czas, aby spłacić wszelkie zaległości, by móc ubiegać się o licencję na sezon 2023. Tak się jednak nie stało. Co wobec tego dalej z klubem? Na razie nie wiadomo. Cel jaki postawiono działaczom jest uzyskać licencje na przyszły sezon. Na ten moment w składzie drużyny z Avesty zakontraktowanych zostało pięciu żużlowców ze Szwecji, w tym m.in Antonio Lindbaeck.

Piraterna Motala

Piotr i Przemysław Pawliccy ponownie będą zdobywać punkty dla tej samej drużyny. W środę umowę ze starszym z braci pochwaliła się Piraterna Motala, która wcześniej parafowała również kontrakt z Piotrem. Wcześniej podpisano kontrakty również z dwójką Polaków z Oskarem Fajferem i Oskarem Polisem. Klub natomiast poinformował, że w sezonie 2023 w barwach Piraterny ujrzymy również: Vaclava Milika, Mathiasa Thoernbloma, Jonasa Seifert-Salka oraz Ludviga Lindgrena.

Rospiggarna SK

Grzegorz Zengota w minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem Eskilstuna Smederny, która została Drużynowym Mistrzem Szwecji. Dla Zielonogórzanin jest to powrót do klubu po siedmioletniej przerwie. Wcześniej umowami z Rospiggarną związali się również m.in. Wiktor Przyjemski, Kai Huckenbeck oraz Victor Palovaara i Kim Nilsson.

Eskilstuna Smederna

Mateusz Świdnicki w tym roku spróbuje wyzwań w ekipie Drużynowego Mistrza Szwecji. Będzie tam się ścigał u boku m.in. Kacpra Woryny czy Patryka Wojdyło. Oprócz Polaków w składzie znajdziemy również znanych z naszej rodzimej Ekstraligi Żużlowej m.in Michaela Jepsen Jensena czy Roberta Lamberta.

Vastervik Speedway

Vastervik Speedway ogłosiło nazwiska kolejnych zawodników, którzy w sezonie 2023 powalczą w ich barwach o mistrzostwo Bauhaus-Ligan. Do drużyny dołączyli bracia Holderowie – Chris i Jack. W szwedzkiej drużynie będą się ścigać u boku m.in. Tai’a Woffindena i Polaka Bartosza Smektały. Skład uzupełniają Rosjanin Gleb Chugunov czy Duńczyk Mads Hansen.

 

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.