Nie minęło wiele czasu od ogłoszenia ostatniego wzmocnienia nad morzem, a zarząd klubu już ogłasza kolejne nazwisko, które będzie ścigać się przy ulicy Zawodników 1. Mowa tutaj o 22-letnim Brytyjczyku – Tomie Brennanie.

Wybrzeże Gdańsk kompletuje zespół na sezon 2024, po zatrzymaniu w drużynie lidera – Nicolaia Klindta klub podpisał kontrakt z Krzysztofem Kasprzakiem oraz Mateuszem Tonderem. Teraz do grona nowych twarzy dołącza były już zawodnik H. Skrzydlewskiej Orła – Tom Brennan. Staje przed nim trudne zadanie wypełnienia luki po Madsie Hansenie, który opuścił Wybrzeże na rzecz Włókniarza Częstochowa.

Jak przyznaje sam zawodnik, dużą rolę w podjęciu decyzji o wyborze klubu była osoba Nicolaia Klindta. Duńczyk zna Brytyjczyka z angielskich torów, gdzie notabene uzyskali sąsiednie miejsca w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników.W 2023 roku w Premiership Brennan uzyskał  średnią biegową na poziomie 1,731, co dało mu 23. miejsce w lidze, tuż za Klindtem.  Solidne wyniki w Anglii nie przełożyły się niestety na regularne występy w Polsce.

Brytyjczyk często wchodził do spotkania w połowie, gdy większość zawodników była już rozjeżdżona i spasowana z torem. To utrudniało mu solidne punktowanie i ostatecznie w całym sezonie odjechał tylko dwa pełne spotkania. Przyszły rok ma wyglądać inaczej, ma on otrzymać więcej zaufania ze strony zarządu Wybrzeża, które stawia na jego potencjał i wierzy, że regularna jazda pozwoli mu osiągnąć dobre wyniki.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.