W minionym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji ścigało się jedynie 7 drużyn, gdyż przed startem rozgrywek z rywalizacji wycofała się Masarna Avesta. Każda kolejka oznaczała zatem pauzę dla jednej z ekip. Taka sytuacja nie powtórzy się w przyszłym roku. W sezonie 2024 Bauhaus Ligan ponownie będzie kompletna.

Ostatni raz w najwyżej klasie rozgrywkowej rywalizowali w 2014 roku. Przed startem kolejnego sezonu opuści rozgrywki ligowe. Vargarna Norrköping, bo o niej mowa, wraca do rywalizacji w Elitserien.

Na początku miesiąca działacze ekipy z Norrköping złożyli do SVEMO, czyli szwedzkiej federacji, stosowne dokumenty. Po dwóch tygodniach otrzymali pozytywną odpowiedź i mogą szykować się do startu w najwyżej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie.

Włodarze Wilków zapowiedzieli, że celem na przyszły rok jest ugruntowanie pozycji w Bauhaus Ligan, ale już w pierwszym sezonie po powrocie chcą powalczyć o fazę play-off.

Warto też dodać, że na żużlową mapę Szwecji wraca wspomniana wcześniej Masarna Avesta, która przystąpi do rywalizacji w Allsvenskan i niejako zastąpi Vargarnę na drugim szczeblu rozgrywkowym.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.