Pięciu zawodników do 21 roku życia liczy kadra SpecHouse PSŻ-u Poznań. Jeden z faworytów 2. Ligi Żużlowej zabezpieczył kadrę, która będzie rywalizowała  o awans, jednakże ekipę czeka jeszcze m.in. start w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Włodarze poznańskiego PSŻ-u w listopadowym okienku transferowym pozyskali czterech młodzieżowców – dwóch obcokrajowców w osobach: Aleksandra Kajbuszewa oraz Kevina Juhla Pedersena, a także dwóch polskich juniorów w ramach instytucji gość – Sebastiana SzostakaKacpra Grzelaka.

Oprócz nich ważną umowę ze SpecHouse PSŻ-em miał również Benjamin Basso, wobec czego kwestia formacji, która będzie walczyła o dwa miejsca w meczowej siódemce wydaje się być wykrystalizowana. Klub jednak musi również zabezpieczyć się zawodnikami, którzy wystartują w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski. Trzeba będzie sprowadzić kolejnych juniorów.

Niewykluczone, że kluby będą mogły wspomagać się zawodnikiem zagranicznym, co znacznie ułatwiłoby sprawę poznańskim działaczom, jednakże dwóch-trzech żużlowców w kategorii do lat 21 będzie trzeba sprowadzić. Wiemy już, że pomocną dłoń do Skorpionów wyciągnie Tomasz Bajerski.

Podczas niedawnej konferencji prasowej, nowy trener PSŻ-u Adrian Gomólski poinformował o tym fakcie dodając, że jest już po pierwszych rozmowach ze szkoleniowcem Apatora Toruń. Założyć można, że Anioły oprą swój skład na kwartecie: Krzysztof Lewandowski, Karol Żupiński, Denis Zieliński i Mateusz Affelt.

To z kolei oznacza, że PSŻ będzie mógł liczyć wyłącznie na niezbyt doświadczonych zawodników: Kacpra Czajkowskiego, Pascala Krajewskiego, Kacpra Makowskiego oraz Justina Stolpa.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.