W ŻKS Polonii Piła pozostało jeszcze kilka kwestii dotyczących składu na przyszłoroczne rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Klub zakontraktował dziewięciu seniorów, ale wciąż nie ma w swojej kadrze zawodników do lat 21 oraz trenera.

Prezes klubu – Robert Sikorski mówił na niedawnej konferencji prasowej, że są prowadzone rozmowy z kandydatem na trenera, który jest znany w pilskim środowisku, jednakże póki nie będzie jego zgody, to nie będzie podane nazwisko.

Jak się okazuje, propozycję pracy w drugoligowym ośrodku dostał jeden z wychowanków – Rafał Dobrucki, który zapytany przez dziennikarza Tygodnika Żużlowego o propozycję pracy w nowym klubie na mapie ligowej odpowiedział:

Tak, ale w tym momencie, kiedy uruchamiamy wszystkie te nowe projekty, czyli pitbike, myślę, że będzie też kontynuowany, bo fajnie w tym roku wyszło – Polska Szkoła Żużla. Nie wiem o ile więcej imprez da się zrobić, jeżeli chodzi o 250cc. Temat przynajmniej w najbliższym roku będzie niemożliwy do zrealizowania

Dwukrotny brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski (1995, 2010) był jednym z tych, którzy wiele zrobili, aby pilanie wrócili do 2. Ligi Żużlowej. Oprócz niego swoje cenne rady nowemu zarządowi przekazali również m.in. Stanisław Chomski oraz Jarosław Gała.

Ja się oczywiście zdeklarowałem i nie wycofuję się z tego, że Polonia Piła może liczyć na moją pomoc. I na razie to tyle

– dodał trener kadry narodowej.

W klubie będzie pełen sztab szkoleniowy, bowiem oprócz trenera planowane jest zatrudnienie kogoś, kto będzie odpowiedzialny za szkolenie, a także trenera personalnego i kierownika drużyny.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.