Miss Startu PGE Ekstraligi 2023

Ruszyła nowa edycja konkursu Miss Startu PGE Ekstraligi. Już po raz dziewiąty, kibice wybiorą najlepszą

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (9) – Patricia Erhart: Chociaż raz wygrać Grand Prix (wywiad)

Prawdopodobnie Niemcy, to obecnie najliczniejsza nacja, jeśli chodzi o liczbę ścigających się na żużlu dziewczyn. Oczywiście numerem jeden jest Celina Liebmann, a jej śladami jadą kolejne. Wśród nich jest Patricia Erhart, która ściga się w klasie 125cc.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (8) – Piia Mäkelä: Marzę o tym, aby rywalizować, jednak wydaje mi się, że jestem za… stara (wywiad)

Nasz cykl poświęcony kobietom, które zasiadają motocykli bez hamulców powraca do Finlandii, a to za sprawą rozmowy z pewną mieszkanką Seinäjoki, której życie toczy się wokół koni – mechanicznych, ale i tych żywych rumaków.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (7) – Mariuxi Taranto. Ekwadorka na żużlowych torach (wywiad)

Ekwador i żużel? Dlaczego nie. Mariuxi Taranto na świat przyszła właśnie w Ekwadorze, aczkolwiek po raz pierwszy żużla spróbowała w Kalifornii. Później odbyła wiele treningów w Szwajcarii i we Włoszech. O swojej przygodzie z czarnym sportem opowiada w wywiadzie z Konradem Cinkowskim.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (6) – Sylwia Pszon: W tamtych czasach kobietom nie wolno było jeździć na żużlu (wywiad)

Dzień Kobiet to dobra okazja, aby opublikować kolejny odcinek w ramach naszego cyklu „Kobiety speedwaya”, w którym przybliżamy sylwetki przedstawicielek płci pięknej, które kiedyś – lub teraz ścigają się w lewo.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (5) – Jacqui Mauger: Wsparcie wujka Ivana było bardzo ważne (wywiad)

Myślisz Mauger – mówisz Ivan. Mało kto wie, że w ślady za sześciokrotnym czempionem globu w rywalizacji indywidualnej poszła jego bratanica – Jacqui. Nowozelandka opowiada nam o swojej karierze oraz sukcesach.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (4) – Roksana Brzeska: Rodzice nie cierpią, gdy rozmawiam o żużlu (wywiad)

W serii „Kobiety speedwaya” przybliżamy sylwetki przedstawicielek płci pięknej, które związane były z „czarnym sportem” w roli zawodniczek. Rozmawiamy z tymi, które jeździły kiedyś, ale i tymi, które dziś tworzą historię żużla.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (3) – Ann-Kathrin Gerdes: Mam nadzieję, że pojawią się kolejne dziewczyny (wywiad)

Kobiety Speedwaya”, czyli rozmawiamy z przedstawicielkami płci pięknej – zarówno z tymi, które jeździły w ubiegłych latach, jak i z tymi, które czynią to obecnie. Dziś pora na trzeci odcinek, a bohaterką będzie reprezentantka Niemiec.

Czytaj Więcej

Kobiety Speedwaya (2) – Teagan Pedler: Adams, Parker, Lemon wiele mi pomogli (wywiad)

W serii „Kobiety Speedwaya” rozmawiamy z przedstawicielkami płci pięknej – zarówno z tymi, które jeździły w ubiegłych latach, jak i z tymi, które czynią to obecnie. Dziś pora na drugi odcinek, a z racji dzisiejszego Australia Day zaprezentujemy zawodniczkę właśnie stamtąd.

Czytaj Więcej

Kobiety speedwaya (1) – Nella Änkiläinen: Ten sport potrzebuje też dziewczyn

Pora zainaugurować kolejny cykl publikacji na łamach serwisu Twój Portal Żużlowy. W serii „Kobiety speedwaya” będziemy rozmawiać z przedstawicielkami płci pięknej – zarówno z tymi, które jeździły w ubiegłych latach, jak i z tymi, które czynią to obecnie.

Czytaj Więcej

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.