Zdecydowana większość żużlowców rywalizujących w polskiej lidze spędza przerwę zimową w swoich rodzinnych stronach i przygotowuje się do nowego sezonu poza torem. W tym roku inną drogą zdecydował się podążyć zawodnik beniaminka eWinner 1. Ligi Żużlowej – Trans MF Landshut Devils, który uda się na… inny kontynent.

Mario Niedermeier jest drugim żużlowcem spoza Argentyny, który wystąpi w nadchodzącej edycji Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw tego kraju. Informację o starcie młodzieżowca z Niemiec przekazał portal Speedway Total.

Zmagania, które będą liczyć piętnaście rund rozpoczną się już w grudniu i potrwają do lutego 2022 roku. Pierwszy turniej odbędzie się już 12 grudnia (niedziela) na torze w Bahia Blanca, obiekcie znanym kibicom z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów z 2012 roku.

Już wcześniej swoją obecność w Argentynie potwierdził Paco Castagna, który nie ukrywał radości z możliwości częstych startów w nadchodzących tygodniach. W przeszłości z możliwości startów z Argentynie korzystali również polscy żużlowcy tacy jak Jakub Jamróg, Mariusz Fierlej, czy Dawid Stachyra. Oto co do powiedzenia na temat startu w Ameryce Południowej miał tegoroczny wicemistrz Włoch:

Sezon 2022 zapowiada się dobrze przede wszystkim z jednego powodu. Pojadę do Argentyny, aby ścigać się w Międzynarodowych Mistrzostwach tego kraju. Będą się one składać z piętnastu rund. od grudnia do lutego. Będzie to świetna okazja do dalszych startów w miesiącach zimowych. Niewielu żużlowców z Europy ma taką możliwość. Jestem bardzo wdzięczny, że mogę wziąć udział w tak ekscytującej i intensywnej imprezie. W obsadzie nie zabraknie ciekawych nazwisk

– przyznał na łamach swojego oficjalnego fanpage’u, Paco Castagna.

W czempionacie mieli również wystartować Jonathan Oakden, Norbert MagosiOskar Bober. Amerykanin nie zdołał załatwić kwestii paszportowych, z kolei Węgrowi i Polakowi nie udało im się dojść do porozumienia z organizatorami.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.