W sobotę na mini torze w Stanowiach rozegrano kolejną edycję tradycyjnego już ścigania mikołajkowego. Na starcie pojawili się zawodnicy ścigający się na motocyklach o pojemności 80-125cc oraz 50cc. Liczyła się dobra zabawa.

W gronie najstarszych uczestników zawodów do rywalizacji przystąpiło sześciu zawodników, a najlepiej spisywał się Mikołaj Krok, który wywalczył jedenaście punktów i o oczko wyprzedził Joela Schucka oraz o dwa niepokonanego przez rywali, a przez defekt sprzętu Kewina Nycza.

W kategorii dla zawodników ścigających się w klasie 50cc najlepsi byli Johannes Ebel oraz Jan Butrym, którzy zdobyli po dwanaście punktów, a kwestię tego, który stanie na najwyższym stopniu podium rozstrzygnęli w biegu dodatkowym. W nim lepszy był reprezentant Niemiec.

Wśród początkujących wygrał z kolei Jakub Rękawek, który punkt stracił tylko raz, w trzeciej serii startów, kiedy przywiózł go za plecami Michał Fajdek.

Poczynania młodych chłopaków obserwowały z trybun m.in. legendy Stali Gorzów w osobach Bogusława NowakaJerzy RembasRyszard Fabiszewski.

Klasa 80-125cc: