Drużyna z pierwszej stolicy Polski kontynuuje ofensywę transferową i wzmacnia skład kolejnym, bardzo perspektywicznym zawodnikiem. Nowym członkiem drużyny Aforti Startu został 22-letni wychowanek Fogo Unii LesznoSzymon Szlauderbach.

Sezon 2021 dla młodego leszczynianina stał pod znakiem występów w najniższej klasie rozgrywkowej, zaliczył jedynie pojedyncze epizody w macierzystym klubie. Dane z portalu gurustats.pl pokazują, że w 2. Polskiej Lidze Żużlowej radził sobie całkiem nieźle. Ze średnią 1,957 punktu na bieg sklasyfikowany został na 13. pozycji w rankingu najskuteczniejszych zawodników. Dla FOGO Unii nie udało mu się zdobyć choćby punktu.

Zmiana otoczenia i wejście w dorosły żużel bywa dla zawodników trudnym zadaniem. Jeśli jednak chce się poprawiać swoje umiejętności, należy wychodzić ze strefy komfortu. To właśnie uczynił Szymon Szlauderbach, na którego bardzo liczą w Gnieźnie. Transfer na łamach oficjalnego portalu klubowego skomentował dyrektor klubu – Radosław Majewski.

Jeden z liderów Kolejarza Rawicz, skuteczny w wielu meczach tej drużyny. Zdecydowaliśmy się postawić na Szymona, bo jesteśmy w klubie zgodni, że to zawodnik, w którym drzemie spory potencjał i który jest gotowy walczyć na zapleczu PGE Ekstraligi

To z pewnością krok do przodu dla utalentowanego leszczynianina, który w zeszłym sezonie musiał zadowolić się startami na najniższym szczeblu rozgrywek. Z pewnością, jego ambicje sięgają zdecydowanie wyżej, sam zainteresowany w rozmowie z klubowym portalem nie ukrywa, że jest podekscytowany możliwością startów w nowym klubie .

Cieszę się z faktu, iż będę mógł podpisać kontrakt w Starcie Gniezno. Obiecuję, że przepracuję zimę tak, abym na wiosnę mógł cieszyć Was swoją dobrą jazdą

Poza nowym zawodnikiem U-24, gnieźnieński zarząd parafował umowy z Ernestem Kozą oraz Antonio Lindbäckiem. Nie wykluczone, że to nie koniec wzmocnień ekipy z Gniezna.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.