Któż nie kibicuje drużynie odradzającej się jak feniks z popiołów, która chce rzucić wyzwanie największym markom w lidze? Każda taka historia musi mieć jednak swoich bohaterów. W czwartkowy poranek poznaliśmy nazwisko kapitana zespołu, który powraca do ligowych zmagań po długiej przerwie.

Kapitanem i jednocześnie pierwszym nabytkiem drużyny Oxford Cheetahs został Scott Nicholls! Były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix pozostanie tym samym w rozgrywkach SGB Championship na kolejny rok. W tym roku wielokrotny reprezentant Wielkiej Brytanii startował na tym poziomie rozgrywkowym w barwach Kent Kings, jednak nie było mu dane cieszyć się jazdą w tym klubie przez długi czas.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że „Królowie” nie przystąpią do zmagań ligowych w przyszłym roku i wielu żużlowców, którzy bronili barw tej drużyny w sezonie 2021, znalazło już nowych pracodawców.

Działacze Oxford Cheetahs stawiają sobie ambitne cele na swój pierwszy sezon po piętnastoletniej przerwie. Klub z Oxfordshire ma od razu walczyć o czołowe miejsca w SGB Championship i chce rzucić wyzwanie urzędującym mistrzom, czyli ekipie Poole Pirates. Jamie Courtney, który pełni funkcję promotora „Gepardów” ogłosił niedawno, że do zespołu dołączyć mają dwaj zawodnicy z przeszłością w cyklu Speedway Grand Prix.

Co ważne, mają to być żużlowcy, którzy stawali na podium w tej prestiżowej imprezie. Scott Nicholls wystąpił w 82 turniejach Speedway Grand Prix i aż sześciokrotnie meldował się w nich na podium. Nazwisko drugiego weterana zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata, który dołączy do klubu z Oxford Stadium poznamy już wkrótce.

Aktualne kadry zespołów ze SGB Premiership znajdziecie TUTAJ, a ze SGB Championship TUTAJ.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.