Wspaniałe wieści z Wielkiej Brytanii! O ile w ostatnich miesiącach słyszeliśmy głównie o problemach z jakimi borykają się liczne kluby startujące w Zjednoczonym Królestwie, o tyle czwartkowy poranek przyniósł fantastyczne wiadomości. Pięciokrotny mistrz Wielkiej Brytanii powraca do ligowego ścigania i pojedzie w SGB Championship.

Mowa o drużynie Oxford Cheetahs, która jest doskonale znana pośród kibiców czarnego sportu na całym świecie. Przez wiele lat barw „Gepardów” bronili choćby Hans Nielsen, John Davies, czy Greg Hancock. Przez długi czas można by jeszcze wymieniać nazwiska światowej sławy żużlowców, którzy przewinęli się przez stadion w Sandy Lane. Klub z Oksfordu jest jednym z symboli brytyjskiego żużla.

Funkcję promotora pełnić będzie były zawodnik „Gepardów” z sezonów 2004 i 2005 – Jamie Courtney. W przeszłości to samo stanowisko zajmował w drużynie Berwick Bandits, która również rywalizuje w SGB Championship. Mecze ligowe na liczącym zaledwie 297 metrów torze odbywać się będą w środowe wieczory. Klub wydał komunikat dostępny na swoim nowym oficjalnym fanpage’u.

Wiemy, co znaczy żużel dla ludzi z Oxfordshire i chcemy sprawić, aby wszyscy byli z nas dumni. Speedway powraca tutaj na mapę

– powiedział w specjalnym oświadczeniu nowy promotor Oxford Cheetahs.

Trwają już prace nad zmontowaniem składu, który przyciągnie kibiców na trybuny Oxford Stadium. Co ciekawe do klubu dołączyć mają doświadczeni żużlowcy, którzy w przeszłości rywalizowali w cyklu Speedway Grand Prix! Jednocześnie działaczom zależy na dalszym rozwoju młodzieży i zapewnieniu kibicom ekscytujących meczów.

Mamy wielkie plany dla żużla w Oksfordzie. Chcemy stworzyć klub, w którym każdy będzie mile widziany. Wkrótce wydamy kolejne oświadczenia, w tym ogłosimy nazwiska naszych nowych zawodników. W tej chwili mam zaszczyt poinformować kibiców żużla z Oksfordu, że odzyskali swój klub

– dodał Jamie Courtney.

Klub musi zostać jeszcze zatwierdzony przez British Speedway Promoters Ltd, jednak na łamach oficjalnej strony British Speedway już ogłoszono, że „Gepardy” wracają do SGB Championship. Jednocześnie w komunikacie na stronie speedwaygb.co.uk czytamy, że kluby żużlowe z hrabstwa Kent i Birmingham mają otrzymać więcej czasu na znalezienie nowych właścicieli, którzy umożliwią przetrwanie żużla w tych ośrodkach. Coraz więcej mówi się również o powrocie żużla do Workington, jednak na tę chwilę nie ogłoszono żadnych szczegółów.

Ustalono również limity Kalkulowanej Średniej Meczowej w rozgrywkach SGB Premiership i SGB Championship. Zespoły rywalizujące w pierwszej lidze nie mogą przekroczyć limitu 39 punktów, z kolei drużyny z zaplecza elity mogą budować składy do 42 punktów. Nie jest również wykluczone, że więcej klubów przystąpi do zmagań w National Development League, które po wycofaniu się zespołu z Eastbourne liczyły zaledwie sześć drużyn. Więcej szczegółów na temat NDL ma zostać podanych wkrótce.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.