Trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki podał skład naszej drużyny na zaplanowane 5 czerwca 2021 roku w Gdańsku zawody European U19 Pairs Speedway Championship. Nominacje PZM otrzymali Mateusz Cierniak (Motor Lublin), Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) oraz Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław).

Cała trójka dobrze spisuje się w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Najlepszy jest Cierniak, który staje się coraz pewniejszym punktem lubelskiego Motoru. Ze średnią biegową 1,391 jest trzeci spośród wszystkich juniorów, którzy startują w rozgrywkach krajowej elity. Na koncie wychowanka tarnowskiej Unii jest już także sporo sukcesów indywidualnych – dwa razy sięgał po Brązowy Kask, był szósty w zeszłorocznym gdańskim finale IMEJ (zdołał już awansować do tegorocznego – w Rydze) oraz wywalczył złoto – jako rezerwowy – z drużyną narodową podczas finału DMEJ 2020 w Łodzi.

Z kolei Bartłomiej Kowalski dostał w tym sezonie szansę od trenera częstochowskich „Lwów” Piotra Świderskiego w ośmiu wyścigach. Ze średnią 1,250 nie jest – póki co – klasyfikowany. Kolejny sezon z rzędu zdobywa też doświadczenie na drugoligowych torach – po udanym 2020 roku, w roli gościa w barwach krośnieńskich Wilków, teraz wychowanek UKS „Jaskółki” Tarnów oraz Akademii Janusza Kołodzieja zasila barwy OK Bedmet Kolejarza Opole. Indywidualnie – był czwarty w finale Brązowego Kasku 2021, a przed rokiem zajął w tej imprezie siódme miejsce.

Rolę rezerwowego w ekipie Biało-Czerwonych będzie pełnił Michał Curzytek. W 18 wyścigach, do których był dotąd desygnowany zawodnik wrocławskiej Betard Sparty, wywalczył średnią 0,778. Na liście klasyfikacyjnej PGE Ekstraligi zajmuje 48. miejsce, ale robi stałe postępy. Bardzo dobrze spisał się w finale Brązowego Kasku, zajmując na torze w Gdańsku drugie miejsce (w zeszłym roku na obiekcie w Ostrowie Wlkp. zajął piątą lokatę).

Nie jest tajemnicą, którzy zawodnicy są najlepsi w kategorii wiekowej do lat dziewiętnastu i spośród nich musiałem dokonywać wyboru. Cała trójka miała niedawno okazję zaprezentować się w finale Brązowego Kasku w Gdańsku i zrobiła solidny wynik. Dokonali tego na obiekcie, na którym rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Par do lat 19, stąd moja decyzja. Poza tym wiem, że są to zdecydowanie zawodnicy, którzy dobrze rokują na kolejne lata – zaznaczył Rafał Dobrucki, trener kadry narodowej.

Przypomnijmy, że rywalami Polaków podczas imprezy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego będą Czesi, Duńczycy, Niemcy, Szwedzi, Łotysze i Brytyjczycy. Mistrzowie Europy do lat 19 w jeździe parami zostaną wyłonieni po raz pierwszy w historii. Honorowy patronat nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Informacje dla kibiców

Wstęp na trybuny będzie się odbywał na podstawie programu zawodów w cenie 10 zł, który zostanie dystrybuowany na stoiskach stacjonarnych w okolicach stadionu. Dzieci i młodzież do 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne – wstęp bezpłatny. Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującym regulaminem sanitarnym.

Otwarte zostaną dwie bramy – od strony ulicy Długie Ogrody oraz od ulicy Sadowej, przy stacji benzynowej. Wejście na stadion będzie odbywało się bramą numer 6. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna główna i trybuna numer 2.

Chętne osoby niepełnosprawne prosimy o zgłoszenia – do 1 czerwca – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości “Bilet Gdańsk”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie drogą mailową kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

źródło: inf. prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.