Jeśli mielibyśmy za zadanie wskazać drużynę, która wykonała najrozsądniejsze ruchy transferowe w PGE Ekstralidze, z pewnością można do tego grona zaliczyć właśnie drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego. Zdecydowanie nie szaleją oni na rynku, jednak dokonują rozsądnych wzmocnień, kolejnymi są dwaj Duńczycy.

Na pokładzie Arged Malesy w nadchodzącym sezonie ścigać się będą Tim Sørensen i Matias Nielsen. Obaj w zeszłym sezonie reprezentowali kluby z najniższej klasy rozgrywek. Widać więc, że stawiają sobie oni wysoko poprzeczkę, można się jednak spodziewać, że obaj startować będą w Ekstralidze U-24. 

Pierwszy z zawodników w zeszłym sezonie reprezentował barwy Taxomu Rzeszów, nie miał on stosunkowo dużo okazji do pokazania się. Portal gurustats.pl podaje, że w 27 biegach udało mu się uzyskać średnią na poziomie 1,556. Najwyraźniej Tim uznał, że stać go na zdecydowanie więcej i podjął decyzje o startach w PGE Ekstralidze.

Ogromnie się cieszę z możliwości jazdy dla Ostrovii w sezonie 2022 i bardzo dziękuję za otrzymaną szansę. Dam z siebie 200% i zrobię wszystko, aby zaprezentować się z dobrej strony i sprawić radość klubowi, kibicom oraz sponsorom w Ostrowie. Przed nami ważny i ciężki sezon, ale jestem przekonany, że wraz z nowymi kolegami sprawimy niejedna niespodziankę

– opowiedział klubowemu portalowi.

Drugim duńskim wzmocnieniem beniaminka PGE Ekstraligi został Matias Nielsen. Startował on w zeszłym sezonie w barwach PSŻ Poznań gdzie wylegitymował się średnią na poziomie 1,857, lepiej od Sørensena.  Duńczyk nie ukrywa podekscytowania jazdą w nowych barwach, co przyznał w rozmowie z oficjalną stroną klubu:

Od jakiegoś czasu byłem w kontakcie z ostrowskim klubem, a teraz nadszedł właśnie ten dzień, w którym możemy ogłosić podpisanie kontraktu na sezon 2022. Nie mogę się już doczekać startów dla TŻ Ostrovia. Czuję, że jestem gotowy spróbować swoich sił w PGE Ekstralidze. Cieszę się, że będę mógł jeździć w tak dobrze zorganizowanym klubie jak TŻ Ostrovia i dla tak fantastycznych kibiców, jacy są w Ostrowie Wielkopolskim. Do zobaczenia w 2022 roku!

Wciąż nie wiadomo w jakich rolach obaj zawodnicy zostali ściągnięci do Ostrowa Wielkopolskiego. Ośrodek ten jednak słynie z promowania nowych młodych talentów. 21 i 23 latek z pewnością wpisują się w taką politykę, jednak czy podołają zadaniu w najlepszej lidze świata?

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.