Zbrojeń ciąg dalszy. Drugi tydzień ruchów transferowych zaczął się dla wielkopolskiego klubu potwierdzeniem tego, o czym spekulowano już wcześniej. Władze postanowiły sięgnąć po zawodnika, który zapisał ważną kartę w historii żużla w swoim kraju oraz w historii cyklu Speedway Grand Prix.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, kolejnym zawodnikiem specHouse PSŻ Poznań na sezon 2022 będzie Aleksandr Łoktajew. 27-letni zawodnik rodem z Bałakowa, posiadający również ukraińskie obywatelstwo, w sezonie 2021 zapisał ważną kartę w historii ukraińskiego żużla oraz cyklu Speedway Grand Prix, startując w roli rezerwowego za Martina Vaculika w pierwszym turnieju rozgrywanym na rosyjskiej ziemi. Ostatecznie w Togliatti ulokował się na jedenastym miejscu klasyfikacji tej rundy mistrzostw świata, wygranej przez jego rodaka, aktualnego mistrza globu Artioma Łagutę. Pozwoliło mu na to sześć wywalczonych wówczas punktów.

Dla Łoktajewa będzie to już kolejny klub w jego wyboistej karierze w lidze polskiej, którą zaczął w 2010 roku w barwach Falubazu Zielona Góra. Do tego zespołu wracał zresztą jeszcze dwa razy, w 2012 oraz 2014 roku. Po jednorocznych pobytach w zespołach z Rybnika i Bydgoszczy zawitał jeszcze do zespołów Orła Łódź oraz Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

„Saszka”, startując z ukraińską licencją, zasłużył się dla tamtejszego sportu żużlowego, zdobywając m.in. brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów na tak dobrze sobie znanym owaluw Bałakowie w 2011 roku i Europy rok później w Landshut. Jest także dwukrotnym medalistą Mistrzostw Europy Par: złotym z Równego z 2012 roku oraz brązowym z Herxheim rok później. W obu tych przypadkach partnerowali mu Andrij Karpow i Stanisław Mielniczuk. Zdobywał także w barwach tego kraju laury indywidualne, jak brązowy medal Mistrzostw Ukrainy Juniorów oraz złoto i dwa srebrne krążki w seniorskim gronie.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.