Czas na kolejny transfer w 2. Lidze Żużlowej! Tym razem do ofensywy przeszła Unia Tarnów, która postanowiła podpisać umowę z wychowankiem, który w ostatnich latach był ważnym punktem jednego z zespołów eWinner 1. Ligi.

Unia Tarnów ma za sobą bardzo trudny sezon 2021, zakończony spadkiem do 2. Ligi Żużlowej. Początkowo mówiło się nawet, że klub z południa może mieć problemy ze startem w rozgrywkach. Na szczęście sytuacja wygląda zupełnie inaczej, a „Jaskółki” rozpoczęły już budowę składu na kolejny sezon. Kilka dni temu zawodnikiem Unii został dobrze wszystkim znany Kenneth Hansen. Dziś z kolei swoją umowę parafował wychowanek klubu, Piotr Pióro.

23-letni zawodnik to z pewnością jedna z ważniejszych postaci Orła Łódź w ostatnich latach. Co prawda w sezonie 2021 dane mu było odjechać zaledwie 8 wyścigów, lecz wcześniej, był on wiodącą postacią formacji juniorskiej zespołu Witolda Skrzydlewskiego. Wydaje się więc, że jego powrót do pierwszego klubu w karierze może być bardzo dobrą opcją zarówno dla samego zawodnika, jak i klubu.

Jednocześnie jednak musimy pamiętać, że czołowe zespoły 2. Ligi Żużlowej zdołały już zbudować bardzo silne zespoły, co z kolei oznacza, że zawodnicy pokroju Piotra Pióro wcale nie będą mieli łatwego zadania podczas walki o ligowe punkty. Sama Unia z kolei potrzebuje kilku wzmocnień, by być w stanie rywalizować choćby o wejście do fazy play-off.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.