Speedway of Nations od nowego sezonu pojedzie w nowym wariancie. Czempionat ma być prawdziwym świętem i co za tym idzie, będzie rozgrywany w jednym tygodniu! Ważną zmianą jest również to, że finał będzie imprezą jednodniową.

Przyszłoroczna edycja Speedway of Nations odbędzie się na Granly Speedway Arena w Esbjerg. Rywalizacja na tym duńskim owalu będzie toczyła się od 27 do 30 lipca. Pierwsze dwa dni zarezerwowane zostały dla półfinałów SoN, a czwarty na finał. Piątkowa (29 lipca) przerwa nie oznacza, że w Danii nie będzie ścigania. Tego dnia odbędą się zawody Speedway of Nations 2, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów w nowej formule.

Z półfinałów SoN do finału wjadą trzy najlepsze drużyny, a udział w najważniejszym turnieju mają zapewniony gospodarze, Duńczycy. I tu ważna zmiana – zaplanowany na 30 lipca finał będzie miał turniejem jednodniowym, co na pewno doda większego kolorytu imprezie. Jednak to nie 21 biegów będzie decydowało o medalach, a dwa dodatkowe.

W 22. biegu dnia spotkają się drużyny z miejsca drugiego i trzeciego, z kolei w 23 triumfator rundy zasadniczej wraz ze zwycięzcą barażu.

Ważną zmianą jest kwestia zawodnika rezerwowego. Selekcjonerzy nie będą musieli już desygnować do boju juniora.

Narodowe zespoły będą nie tylko walczyć o to, aby zdobyć medale, ale również o kwalifikacje do Drużynowego Pucharu Świata na sezon 2023! W Toruniu na pewno ujrzymy Polaków, a ośmiu półfinalistów wyłonią nominacje FIM zgodnie z rankingiem SoN 2022.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.