Znamy już wszystkich stałych uczestników, którzy w przyszłym roku powalczą o tytuł mistrza świata. Włodarze cyklu Grand Prix przyznali stałe dzikie karty.

Pewna jazdy w kolejnym sezonie, jest pierwsza szóstka obecnego. W tym roku są to: mistrz śwista Bartosz Zmarzlik, v-ce mistrz Fredrik Lindgren, brązowy medalista Martin Vaculik oraz Jack Holder, Leon Madsen i Robert Lambert.

Z turnieju GP Challenge awansowali Jason Doyle, Szymon Woźniak i Jan Kvech. Czech w turnieju eliminacyjnym zajął miejsce piąte, ale awansował dzięki pozostaniu w szóstce Vaculika i Lamberta. Miejsce w cyklu wywalczył sobie także mistrz Europy, zwycięzca SEC – Mikkel Michelsen.

Dzikie karty otrzymali: Daniel Bewley, Tai Woffinden, Andrzej Lebiediew, Kai Huckenbeck i Dominik Kubera.

Nominacje dla Brytyjczyków były niemal pewne. Bewley wypadł z szóstki w ostatniej chwili, a Woffinden nie dokończył sezonu z powodu kontuzji. Polityka Werner Bros Discovery Sports zakłada, żeby gospodarze poszczególnych rund mieli w stawce swojego reprezentanta. Stąd zapewne dzikie karty dla Lebiediewa i Huckenbecka.

Było też bardzo prawdopodobne, że jedną z dzikich kart otrzyma Polak. Wyżej stały akcje Macieja Janowskiego, dla którego ten sezon był pierwszym słabszym w GP. Włodarze zdecydowali jednak, że w cyklu przyda się świeża krew i w następnym sezonie Magica zastąpi Kubera.

Stali uczestnicy Grand Prix 2024:

Bartosz Zmarzlik (Polska) #95
Fredrik Lindgren (Szwecja) #66
Martin Vaculik (Słowacja) #54
Jack Holder (Australia) #25
Leon Madsen (Dania) #30
Robert Lambert (Wielka Brytania) #505
Mikkel Michelsen (Dania) #155
Jason Doyle (Australia) #69
Szymon Woźniak (Polska) #48
Jan Kvech (Czechy) #201
Daniel Bewley (Wielka Brytania) #99
Tai Woffinden (Wielka Brytania) #108
Andrzej Lebiediew (Łotwa) #29
Kai Huckenbeck (Niemcy) #744
Dominik Kubera (Polska) #415

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.