Nowy zawodnik PGG ROW Rybnik – Kacper Gomólski był czwartym rozmówcą korespondentów serwisu Twój Portal Żużlowy w ramach podcastowego programu „Gość TPŻ”. Gnieźnianin opowiedział nie tylko o ubiegłym czy nadchodzącym sezonie. Powspominał czasy, gdy startował na speedrowerze oraz zdradził, że miał propozycję startów w Long Tracku.

W ubiegłym roku Kacper Gomólski reprezentował barwy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Sezon był dla niego przeciętny, bo ze średnią na poziomie półtora punktu na bieg nie można powiedzieć, ani o dobrych, ani też o słabych wynikach. Lepiej żużlowcowi wiodło się w meczach wyjazdowych, gdzie jego średnia biegowa była nieco okazalsza, niż ta domowa. Zawodnik ocenił rozgrywki ligowe w swoim wykonaniu oraz zdradził, że jego rozstanie z byłym już zespołem nie było najprzyjemniejsze.

W rozmowie z Dawidem Gruntowskim oraz Konradem Cinkowskim nie mogło zabraknąć tematów związanych z listopadowym okienkiem transferowym. W trakcie jego trwania Gomólski otrzymał m.in. trzy propozycje z klubów eWinner 1. Ligi Żużlowej oraz jedną konkretną z najniższego szczebla. W wywiadzie zdradził – które konkretnie kluby prowadziły z nim rozmowy i czy był telefon ze Startu Gniezno.

Ostatecznie gnieźnianin znad morza przeniósł się na drugi koniec kraju, ale nie na Opolszczyznę, a na Śląsk i został zawodnikiem PGG ROW Rybnik. Opowiedział nam, jakie wiąże z tym transferem nadzieje i odpowiedział, czy wierzy, że osoba Marka Cieślaka pozwoli mu wrócić do wysokiej dyspozycji.

Przygoda Kacpra Gomólskiego z jazdą w lewo rozpoczęła się dużo wcześniej, niż w szkółce żużlowej Startu Gniezno. Najpierw w życiu „GinGera” był speedrower, a przez owal na osiedlu „Ustronie” przewinęło się wielu późniejszych żużlowców – chociażby brat Kacpra, Adrian, a także bracia Wawrzyniakowie, czy Adrian Gała. Młodszemu z braci Gomólskich udało się nawet zdobyć srebrny medal indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii do lat 14.

Gomólski zagadnięty w podcaście o chęć spróbowania czegoś nowego w swojej karierze zdradził, że miał propozycję występu w ubiegłorocznej rundzie Grand Prix Long Track w Rzeszowie. Czy planuje powiększyć swój park maszyn i kalendarz startów?

Zachęcamy do obserwowania naszego konta w serwisie Spotify (dostępne TUTAJ). Nasze podcasty dostępne są również na platformie Anchor (TUTAJ).

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.