Piątkowe popołudnie to najbardziej wyczekiwany dzień przez kibiców żużla nad Wisłą. Po zimowej przerwie startuje nowy sezon PGE Ekstraligi. Na początek starcia we Wrocławiu i w Lesznie.

BETARD SPARTA WROCŁAW – NOVYHOTEL FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Inauguracja PGE Ekstraligi zaplanowana została w miejscu w którym kończyły się rozgrywki w minionym sezonie, czyli na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Spartanie do pierwszego ligowego meczu w 2024 roku przystąpią w roli zdecydowanego faworyta. Nawet drobne problemy na stracie sezonu Macieja Janowskiego i Artioma Łaguty nie powinny przeszkodzić im w odniesieniu zwycięstwa. Jedyną niewiadomą pozostaje formacja juniorska, która zapewne nie będzie już tak dużym atutem jak w minionych rozgrywkach.

Start sezonu na Stadionie Olimpijskiem dla żadnej przyjezdnej drużyny nie jest sytuacją wymarzoną. Tym bardziej dla beniaminka, który jak co roku musi się sporo napocić, aby zbudować konkurencyjny skład. Zielonogórzanom o jakiekolwiek punkty we Wrocławiu łatwo nie będzie, ale sympatycy Falubazu liczą na dobrą postawę braci Pawlickich, a szczególnie młodszego z nich, dla którego w zeszłym sezonie Wrocław był torem domowym. Jeśli jeszcze Jarosław Hampel zaprezentował by podobną jazdę jak w zeszłorocznym finale, to być może zobaczymy nieco walki.

Początek spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w Eleven Sport.

Składy:

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Bartłomiej Kowalski
12. Artiom Łaguta
13. Maciej Janowski
14. Marcel Kowolik
15. Jakub Krawczyk

NovyHotel Falubaz Zielona Góra
1. Jarosław Hampel
2. Jan Kvech
3. Rasmus Jensen
4. Przemysław Pawlicki
5. Piotr Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Oskar Hurysz


FOGO UNIA LESZNO – TAURON WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

O ile w pierwszym piątkowym spotkaniu faworyta wskazać nietrudno, o tyle drugi mecz powinien być zdecydowanie bardziej wyrównany.

Dla kibiców Unii kluczową informacją przed spotkaniem z Włókniarzem była decyzja o występie Janusza Kołodzieja. Na szczęście lider Byków, choć nadal mocno poobijany, wystąpi w piątkowy wieczór na Smoczyku. W dobrej formie na początku sezonu wydaje się być też Andrzej Lebiediew i to w głównej mierze od tej dwójki oczekuje się dwucyfrowych zdobyczy. Szczególnie przed własną publicznością.

Częstochowianie po rozczarowujących ubiegłorocznych rozgrywkach w których liczyli na medal, przystąpią do meczu w Lesznie z zamiarem mocnego wejścia w sezon. W roli trenera Lwów zadebiutuje Janusz Ślączka, który zmienił na stanowisku Lecha Kędziorę. Dobrze w sezon żużlowy weszli Kacper Woryna i Leon Madsen. Natomiast małą niewiadomą pozostaje forma Mikkela Michelsena.

Początek spotkania o 20:30. Transmisja w Eleven Sport.

Składy:

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Andrzej Lebiediew
12. Keynan Rew
13. Grzegorz Zengota
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Tauron Włókniarz Częstochowa
1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Mads Hansen
5. Leon Madsen
6. Kajetan Kupiec
7. Igor Nabiałkowski

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.