W nadchodzącym sezonie Benjamin Basso będzie dalej startować w rozgrywkach SGB Championship. Młody talent z Danii zdecydował się jednak opuścić Poole Pirates, z którymi sięgnął po tytuł mistrzowski pokonując w finale Glasgow Tigers. Zawodnik z kraju Hamleta został niedawno zaprezentowany przez…zespół z największego miasta Szkocji.

Działacze ekipy z Dorset nie ukrywają rozczarowania postawą młodego Duńczyka. W sobotę na łamach oficjalnej strony klubu pojawiło się oświadczenie wydane przez promotorów Poole Pirates – Matta i Dana Forda. Benjamin Basso miał otrzymać ofertę przedłużenia kontraktu, a działacze triumfatora SGB Championship byli gotowi na duże zmiany, aby umożliwić młodemu talentowi dalsze starty na Wimborne Road.

Kiedy po raz pierwszy skontaktowaliśmy się z Benem w zeszłym sezonie, przeszliśmy przez cały proces uzyskiwania dla niego 24-miesięcznego pozwolenia na pracę. Wierzyliśmy, że okaże się talentem na więcej niż pół roku. Z radością przedstawiliśmy mu kontrakt na 2022 rok i byliśmy gotowi startować w innym dniu tygodnia, aby poradzić sobie z jego duńskimi zobowiązaniami. Zainwestowaliśmy dużo czasu i środków, aby sprowadzić Bena do Wielkiej Brytanii i naprawdę nas to zraniło, gdy poinformował nas, że nie zostanie w Poole. Naprawdę nie wiem, co więcej moglibyśmy zrobić, aby go zatrzymać. To dla nas potężny kopniak w zęby

– powiedział dla strony poole-speedway.com, Dan Ford.

Komunikat opublikowany przez właścicieli „Piratów” znacząco odbiega od tych publikowanych przez kluby żużlowe przy okazji odejścia żużlowca. Dan Ford w przeszłości nie obawiał się jednak wygłaszać mocnych komentarzy, krytykując choćby polskich działaczy za wprowadzone limity lig zagranicznych dla zawodników z PGE Ekstraligi. W sobotnim oświadczeniu podkreśla on, że decyzja o odejściu młodego Duńczyka należała wyłącznie do nowego żużlowca Glasgow Tigers.

Wiem, że fani Poole również będą mocno rozczarowani, ponieważ naprawdę polubili Bena i muszę powiedzieć, że wspaniale było mieć showmana w zespole. Między Benem a fanami istniały wspaniałe relacje i chcę tylko podkreślić, że my złożyliśmy ofertę i to była decyzja Bena, by nie jeździć dla nas w 2022 roku

– dodał promotor Poole Pirates.

Benjamin Basso nie jest jedynym zawodnikiem, który opuścił mistrza SGB Championship i związał się z innym klubem. Poole na Glasgow zamienił również Danyon Hume, z kolei Rory Schlein zakończył karierę. Tym samym przed rodziną Fordów ciężkie zadanie znalezienia nowych zawodników. Klub nie ogłosił jeszcze żadnego żużlowca na przyszły rok, jednak niedługo mamy się spodziewać się pierwszych konkretów ze strony aktualnego mistrza drugiej ligi.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.