Do rozpoczęcia ścigania w Speedway Euro Championship jeszcze bardzo daleko, lecz organizatorzy już teraz odkrywają część kart. Poznaliśmy bowiem wstępny kalendarz turnieju, który wyłoni kolejnego mistrza starego kontynentu.

Od 2013 roku cykl Speedway Euro Championship mocno ugruntował sobie pozycje w żużlowym światku. Nie dziwi więc fakt, że nawet oficjalne prezentacje wstępnego kalendarza są zarówno dla zawodników, jak i kibiców, tak niezwykle interesujące. Organizatorzy, już w grudniu postanowili przedstawić wszystkie daty swoich turniejów, które z pewnością trafiły do notatników wielu osób na starym kontynencie.

Wszystko rozpocznie się 30 kwietnia od pierwszych dwóch turniejów kwalifikacyjnych w Stralsund i Równe. Nieco później, bo 7 i 21 maja zawodnicy powalczą w dwóch kolejnych rundach eliminacyjnych – tym razem w Debreczynie i Nagyhalasz. Najlepsi zawodnicy z czterech wymienionych turniejach spotkają się 18 czerwca w Krško podczas SEC Challenge.

Jeśli chodzi o finały, nie wiemy jeszcze w których miastach się one odbędą. To powinno stać się jasne wczesną wiosną przyszłego roku. Wiemy już jednak kiedy zawodnicy powalczą o medale indywidualnych mistrzostw Europy. Pierwszy finał odbędzie się 2 lipca. Drugi – 6 sierpnia. Dwa kolejne turnieje finałowe to z kolei 3 i 23 września.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.