Speedway jest sportem, który w Polsce zyskał bardzo dużą popularność oraz rzesze wiernych fanów tej dyscypliny. Jednym z powodów takiej sytuacji jest fakt, że PGE Ekstraliga jest najmocniejszą ligą świata a Bartosz Zmarzlik prawdopodobnie najlepszym żużlowcem.

Kiedy startuje PGE Ekstraliga 2022?

Sezon rozpocznie się 8 kwietnia i potrwa do 25 września. Jak co roku rozgrywki te będą trzymać poziom, pomimo faktu, że zawodnicy rosyjscy nie wystartują, co stanowi sankcję za agresję Moskwy w Ukrainie. Zanim jeszcze wystartuje PGE Ekstraliga, fani będą mogli śledzić inne żużlowe rozgrywki, jednym z konkursów jest Kryterium Asów w Bydgoszczy, które fani będą mogli śledzić zarówno na żywo jak też poprzez CANAL+ SPORT5 (do 4.04.2022 r. nSport+). W zawodach wystartuje elita żużlowa świata na czele z Polakami Bartoszem Zmarzlikiem i Maciejem Janowskim, mocny Duńczyk Mikkel Mikkelsen oraz Australijczyk Jason Doyle. Emocji sportowych nie zabraknie. Rozgrywki PGE Ekstraligi można śledzić za pośrednictwem CANAL+ SPORT5 oraz Eleven Sports.

Kto wygra PGE Ekstraligę 2022?

Kibice wyczekują już aż wystartuje ekstraliga żużlowa na żywo, która pomimo braku rosyjskich zawodników prezentuje się niezwykle okazale. Faworytów jak zwykle jest kilku, jednym z nich z pewnością jest Stal Gorzów Wlkp., gdzie występuje czołowy polski zawodnik Bartosz Zmarzlik, który osiąga wielkie sukcesy indywidualne jednak brakuje mu tych drużynowych, co często jest mu wytykane. Jako, że Zmarzlik jest niezwykle ambitny, co sprawia, że może się cały czas rozwijać to wraz z mocnym kadrowo teamem z Gorzowa zechce zatriumfować.

Wielkie szanse ma mocny Betard Sparta Wrocław, Problemem zespołu ze stolicy Dolnego Śląska jest fakt, że lider Artiom Łaguta nie wystartuje gdyż jako Rosjanin został poddany dyskwalifikacji. W środowisku żużlowym bardzo dużo się mówi o tym, że Łaguta oraz Emil Sajfutdinow, lider teamu z Torunia nie powinni otrzymać licencji. Włodarze Apatora zastanawiają się w jaki sposób skutecznie zastąpić swego czołowego zawodnika, Bardzo mocny jest tutaj skład bo i Jack Holder i Patryk Dudek, jednak będzie o wiele trudniej. Dużym kłopotem jest fakt, że Łaguta oraz Sajfutdinow nie skorzystali z szansy by w zawodach brać udział jako Polacy, startowali jako Rosjanie, tylko kto mógł wtedy spodziewać się że dojdzie do agresji w Ukrainie?

ekstraliga żużlowa na żywo
Tomasz Gollob (fot. Arkadiusz Buczyński)

Spadkowicz z PGE Ekstraligi

7 sierpnia wyłoniony zostanie spadkowicz z PGE Ekstraligi. O utrzymanie w elicie prawdopodobnie do końca drżeć będą czołowe przed laty zespoły, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii krajowego speedwaya, są to: , Apator Toruń oraz GKM Grudziądz oraz ARGED Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. 10 kwietnia odbędzie się ważne spotkanie biorąc pod uwagę dolne rejony tabeli, do Ostrowa Wlkp. przybywa wtedy GKM Grudziądz, już na samym starcie sezonu jeden z tych zespołów będzie mógł zyskać potężny handicap nad swym rywalem do utrzymania.

Siła krajowej ligi polega na tym, że nawet w tych teoretycznie słabszych teamach, jadą bardzo dobrzy zawodnicy w ARGED jest to chociażby Matias Nielsen, w Toruniu natomiast jest bardzo mocny Patryk Dudek. Sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie nie zabraknie.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.