Mimo że okienko transferowe jest już zamknięte, kluby PGE Ekstraligi mają możliwość podpisywania umów z zawodnikami przeznaczonymi do jazdy w Ekstralidze U24. Wykorzystał to dziś Motor Lublin, który zaprezentował swojego nowego jeźdźca z zagranicy.

Jakub Valkovič, bo o nim mowa, to postać doskonale znana kibicom czarnego sportu w naszym kraju. 22-letni Słowak jest bowiem bardzo dobrze rozpoznawalnym zawodnikiem, gdyż, siłą rzeczy, często reprezentował swój kraj na arenie międzynarodowej. Choćby w sezonie 2021 mogliśmy go oglądać podczas GP Challenge w Żarnowicy, gdzie jednak nie zdobył ani jednego punktu.

Jego umowa z Motorem Lublin, co nie jest specjalnie zaskakujące, dotyczy U24 Ekstraligi, gdzie z powodzeniem Valković będzie mógł się ścigać. Już teraz jednak wiemy, że nie może być on pewny składu Koziołków, gdyż o dwa wolne miejsca będzie walczył z zakontraktowanymi już Mariusem Hillebrandem i Markiem Karionem.

Co ciekawe, duży udział w podpisaniu kontraktu przez Valkoviča ma Stanisław Burza. Doświadczony polski jeździec, obecnie ścigający się na długim torze, miał bowiem bardzo mocno lobbować za angażem Słowaka, dla którego będzie to jedyna i ostatnia szansa na zaistnienie w żużlowym światku.

Wszystkie transfery tegorocznego okienka transferowego znajdziesz TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze składami:
-> PGE Ekstraliga
-> eWinner 1. Liga Żużlowa
-> 2. Liga Żużlowa
-> U24 Ekstraliga

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.