Matic Ivačič został nowym zawodnikiem Unii Tarnów. Dobrze znany kibicom „Jaskółek” żużlowiec wraca do Tarnowa gdzie ma zastąpić kontuzjowanego Davida Bellego, którego czeka dłuższa przerwa od startów. Słoweniec szansę debiutu będzie miał już w sobotę, kiedy to Unia Tarnów odjedzie pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie na domowym torze z Polonia Piła.

Słoweniec został wypożyczony z Texom Stali Rzeszów, gdzie podpisał przed sezonem kontrakt warszawski. Ivačič tym samym wraca do klubu, który reprezentował przed rokiem. W sezonie 2023 wystąpił on w 13 meczach „Jaskółek” pojawiając się na torze 57 razy. Wygrał 19 biegów, 17 razy był drugi a 10 razy trzeci. W 12 biegach nie zapunktował. Legitymował się średnią biegową na poziomie 1,877 oraz meczową na poziomie 8.417.

– Słoweniec zastąpi w składzie Jaskółek kontuzjowanego Davida Bellego. Upadek Francuza podczas eliminacji SEC w Krško okazał się groźniejszy niż początkowo przypuszczano i zawodnik będzie pauzował w najbliższym czasie – czytamy w komunikacie klubu.

Za nami emocjonująca kolejka w duńskiej SpeedwayLigaen

Groźny upadek Szymona Ludwiczaka podczas testów na PGE Narodowym

Polak z szansą na angaż, powalczy o kontrakt w Łodzi?

Listy startowe eliminacji IMP 2024

Liga szwedzka zainaugurowała rozgrywki

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.