Obecna sytuacja H.Skrzydlewskiej Orła jest dramatyczna, drużyna Witolda Skrzydlewskiego w tym sezonie Metalkas 2. Ekstraligi nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu. Na domiar złego poległa na własnym obiekcie z największym rywalem w walce o utrzymanie – #Orzechową Osadą PSŻ. To wywołało reakcję zarządu i chęć wzmocnienia zespołu, jest już nawet kandydat.

Po 4 kolejkach ekipa Orła zajmuje ostatnią pozycję w tabeli, na obecną chwilę ciężko im o pozytywne nastawienie. Zarząd chcąc ratować zespół szuka wzmocnień, które przetestowane będą 12 maja na siódmej edycji Meczu Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej. Jednym z głównych faworytów jest posiadający kontrakt warszawski w Energa Wybrzeżu Gdańsk – Adrian Gała.

Polak po fatalnym sezonie w barwach „Skorpionów” nie znalazł zatrudnienia na sezon 2024, szybko może się to jednak zmienić. Został bowiem zaproszony na mecz narodów w Łodzi, gdzie będzie miał szansę powalczyć o kontrakt. Gała miał już okazję startować w tym roku w kilku zawodach w Szwecji, gdzie pokazał się z dobrej strony. Ma on więc zaplecze i możliwości, żeby przełamać złą passę i wrócić do ścigania, wszystko zależy teraz od niego.

Składy na Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej – 12 maja, godzina 16:00.

Drużyna Polaków:
1. Oskar Polis
2. Tomasz Gapiński
3. Daniel Kaczmarek
4. Adrian Gała
Trener: Maciej Jąder

Drużyna Kangurów:
1. Josh Pickering
2. Keynan Rew
3. Adam Ellis
4. Dominik Kubera
Trener: Lech Kędziora

Drużyna Europejczyków:
1. Benjamin Basso
2. Oliver Berntzon
3. Matic Ivacic
4. Drew Kemp
Trener: Hans Andersen

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.