Do zespołu Aforti Startu Gniezno w roku 2022 dołączy kolejny nowy zawodnik. Były mistrz świata juniorów, w zakończonym sezonie sklasyfikowany na dziesiątej pozycji najskuteczniejszych żużlowców eWinner 1. Ligi. To Michael Jepsen Jensen, który zasili drużynę prowadzoną przez Błażeja Skrzeszewskiego.

Michael Jepsen Jensen wystąpił w trzynastu meczach eWinner 1. Ligi w sezonie 2021, w barwach ROW Rybnik. Przy swoim nazwisku zapisał średnią 2.094/bieg, co jest wynikiem niemal identycznym jak Oskar Fajfer (2.073/bieg).

To duże wzmocnienie naszej kadry, nie mamy tutaj żadnych wątpliwości. Michael Jepsen Jensen to zawodnik posiadający duże doświadczenie, w przeszłości zdobywał tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, wygrywał też rundę Grand Prix. Ponadto ma za sobą starty w PGE Ekstralidze

– mówi dyrektor GTM Start Gniezno Radosław Majewski.

Po sezonie 2021 żużlowiec postanowił zmienić otoczenie.

Rozmowy z teamem Duńczyka nie należały do łatwych. Występy w nowym klubie zawsze wyzwalają dodatkową motywację. Długo rozmawialiśmy z ojcem Michaela, który w jego imieniu prowadzi negocjacje kontraktowe. Będą bardzo dobrze przygotowani do sezonu, chcą udowodnić, że to w dalszym ciągu liczący się zawodnik nie tylko w lidze polskiej, ale również na arenie międzynarodowej. Wierzymy, że tak się stanie, stąd też nasz wybór

– dodaje Majewski w publikacji prasowej.

Michael Jepsen Jensen to drugi Duńczyk w kadrze Aforti Startu Gniezno na sezon 2022. Wcześniej deklarację pozostania w Gnieźnie złożył Peter Kildemand. Gnieźnianie mają porozumienie z Oskarem Fajferem, Ernestem Kozą i Szymonem Szlauderbachem, który zajmie pozycję dla zawodnika U24.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.