FIM ponownie zaskakuje! Według informacji podawanych przez Tygodnik Żużlowy, w sezonie 2022 jedna z międzynarodowych imprez ma odbyć się w niedziałającym polskim ośrodku, a dokładniej mówiąc – Krakowie.

Kalendarze Międzynarodowej Federacji Motocyklowej często zaskakują nawet najbardziej wytrawnych sympatyków speedwaya. Tym razem jednak Armando Castagna i jego współpracownicy przeszli samych siebie. Wiele bowiem wskazuje na to, że w sezonie 2022 imprezę międzynarodową obejrzymy na trybunach stadionu Wandy Kraków. Wandy, która trzeci rok z rzędu nie została zgłoszona do rozgrywek ligowych.

Według informacji podawanych przez Tygodnik Żużlowy, w stolicy Małopolski ma odbyć się Finał Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23. Data jest jednak póki co nieznana. Od razu pojawia się jednak pytanie – czy tor będzie odpowiednio przygotowany, skoro inne zawody nie będą rozgrywane?

Co więcej, opierając się na danych opublikowanych przez Tygodnik Żużlowy, można stwierdzić, że to nie koniec międzynarodowych zawodów w Polsce. W Częstochowie ma się bowiem odbyć pierwszy w historii jeden z trzech finałów Pucharu Europy Par na motocyklach o pojemności 250cc. W Tomaszowie Mazowieckim z kolei ponownie ma odbyć się finał Mistrzostw Europy w Ice Speedwayu. Dokładniej rzecz ujmując ma to odbyć się 19 marca. Tym samym wszystko wskazuje na to, że ściganie na lodzie znów ominie Sanok.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
2 lat temu

Skoro Kraków chce wystartować w sezonie 2023 a w tym roku było bardzo dużo treningów to dlaczego nie może być takich zawodów. Z tego co się orientuje to ma być jeszcze jakiś turniej na tym torze w przyszłym roku. Pozdrawiam redaktora pesymistę…

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.