Także w 2. Lidze Żużlowej transferowa karuzela nabrała rozpędów. Jednym z najgorętszych nazwisk jest najskuteczniejszy polski senior w sezonie 2021, który ma być kuszony przez kluby z Poznania i Opola.

Damian Dróżdż, bo o nim mowa, to jeden z tych zawodników, którzy mogliby poważnie myśleć o awansie sportowym i przejściu do klubu wyższej klasy rozgrywkowej. W ubiegłym roku, były junior Sparty Wrocław w barwach Kolejarza Rawicz wykręcił średnią 2,043 punktu na bieg, co było najlepszym wynikiem wśród krajowych seniorów, których niedobór jest widoczny od dobrych kilku lat. Wydawać by się więc mogło, że 25-letni zawodnik będzie przebierał w ofertach, także tych z wyższej klasy rozgrywkowej. Niestety, nic bardziej mylnego.

Zgodnie z informacjami pojawiającymi się w żużlowych kuluarach, Dróżdż jest obecnie kuszony przez dwa kluby, których barwy w przeszłości już reprezentował. Pierwszym z nich jest SpecHouse PSŻ Poznań, który po finansowych problemach ma zamiar ponownie zbudować bardzo konkurencyjny zespół. Drugą drużyną, do której 25-letni zawodnik może trafić jest OK Bedmet Kolejarz Opole, którego jest wychowankiem. Tam z kolei miałby on wskoczyć w miejsce Kamila Brzozowskiego i Mateusza Tondera, którzy w sezonie 2021 prezentowali się mocno poniżej oczekiwań.

Na ten moment nie wiadomo, bliżej którego z wymienionych klubów jest Dróżdż. Początkowo wydawało się, że absolutnym faworytem do pozyskania zawodnika jest ekipa z Opola, lecz zmiany, jakie zaszły w Poznaniu, mogą dawać powód, by ponownie dołączyć do zespołu z Golęcina.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.