Aforti Start Gniezno jest jednym z wielu klubów, które budując skład na nowy sezon musi również uwzględnić znalezienie nowego szkoleniowca. Bardzo blisko pracy w pierwszej stolicy Polski był Piotr Świderski, jednakże temat ten upadł i w tej chwili jest nieaktualny.

Piotr Świderski w tym sezonie prowadził Eltrox Włókniarz Częstochowa, z którym to zajął 5. miejsce w PGE Ekstralidze. Drogi rawiczanina z zespołem spod Jasnej Góry rozeszły się jednak wraz z końcem rozgrywek, a obie strony rozstały się w niezbyt dobrych stosunkach. Włókniarz nowego szkoleniowca już znalazł, tymczasem Świderski, który w rozmowie z WP SportoweFakty przyznał, że dostał propozycję, którą przystał – nadal zostaje bez pracodawcy, bowiem po spotkaniu rady nadzorczej miał usłyszeć, że jest inna opcja.

Na razie tego nie komentuję, bo zawsze ta współpraca jeszcze może dojść do skutku, więc zobaczymy. Temat w tej chwili być może jest nieaktualny, ale zawsze można wrócić do rozmów. Na razie nie chciałbym tego komentować. To nie jest temat na ten moment. Może będzie na to czas, jak już skończy się październik, jak już moje zaangażowanie w tematy klubowe będzie mniejsze i przedstawi się nowe osoby, by o tym porozmawiać. W tej chwili chyba to nie jest odpowiedni temat. Rozmów jest dużo, a być może do niektórych będziemy jeszcze wracać

– powiedział Rafael Wojciechowski w rozmowie z serwisem sportzpazurem.pl.

Kto zatem poprowadzi Aforti Start Gniezno? W kuluarach przewija się nazwisko Błażeja Skrzeszewskiego, który był odpowiedzialny za zespół „Orłów” w czeskiej Extralidze.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.