Miniony sezon żużlowy za nami. Po emocjonującej batalii, najlepszym zespołem okazała się ekipa Motoru Lublin. Jak wyglądają ruchy transferowe na kolejny sezon. Nie brakuje ruchów sensacyjnych i ciekawych!

Czołówka ligi nie próżnuje

Cokolwiek nie stanie się na rynku transferowym, prawdziwy hit znamy już od dłuższego czasu. Mowa osobiście o osobie Bartosza Zmarzlika. Trzykrotny Mistrz Świata odchodzi ze Stali Gorzów i w bieżącym sezonie będzie reprezentować barwy Motoru Lublin. Dostanie on wysoki kontrakt i jego głównym celem, jak i całej drużyny, będzie obrona mistrzowskiego tytułu. Z resztą w klubie z województwa lubelskiego wiele dzieje się na rynku transferowym. Z klubem żegnają się Mikkel Michelsen, Maksym Drabik i Wiktor Lampart. Klub najprawdopodobniej zatrudni jeszcze Fredrika Lindgrena i Jacka Holdera. Szukają także następcy na pozycji juniora dla Wiktora Lamparta. Mówi się o Jakubie Krawczyku, który z dobrej strony pokazał się w barwach Arged Malesy Ostrovii Ostrów Wielkopolski i Kolejarza Opole.

Bardzo ciekawie jest także w Częstochowie. Z klubem pożegnają się: Bartosz Smektała, Fredrik Lindgren, Mateusz Świdnicki i Jonas Jeppesen. W ich miejsce najprawdopodobniej przyjdą jeszcze ciekawsze nazwiska. Mają to być: Mikkel Michelsen i Maksym Drabik, którzy w minionym sezonie zdobyli tytuł mistrzowski z Motorem Lublin. Miejsce zawodnika u-24 jest zarezerwowane dla Jakuba Miśkowiaka, juniorami będą Franciszek Karczewski, który miał świetny sezon w barwach Wilków Krosno i Kajetan Kupiec, uchodzący za wielki talent.

W pozostałych klubach również ciekawie

Bieniaminkiem w nowym sezonie będzie ekipa Wilków Krosno. Klub, wsparty mocnym budżetem od razu przystąpił do realizacji mocnych transferów, które mają pozwolić utrzymać się klubowi z Podkarpacia w ligowej elicie. Najprawdopodobniej nowymi zawodnikami Wilków Krosno, będą: Jason Doyle z Unii Leszno, Krzysztof Kasprzak z GKM-u Grudziądz i Mateusz Świdnicki z Włókniarza Częstochowa. Z klubem mają pożegnać się Tobiasz Musielak, który najprawdopodobniej wzmocni ekipę Arged Malesy Ostrów Wielkopolski oraz Mateusz Szczepaniak, który ma wzmocnić ekipę GKM-u Grudziądz. Ciekawie dzieje się również we Wrocławiu. Z klubem pożegna się Gleb Czugunow, który ma wzmocnić ekipę GKM-u Grudziądz. Jego miejsce ma zająć wielokrotny drużynowy Mistrz Polski i były kapitan Unii Leszno – Piotr Pawlicki. Stal Gorzów pozyskała Oskara Fajfera ze Startu Gniezno, który, choć w jakimś stopniu ma zastąpić Bartosza Zmarzlika. GKM Grudziądz pozyskał Maxa Fricke z Falubazu Zielona Góra. Unia Leszno zakontraktowała Chrisa Holdera, Grzegorza Zengotę i Bartosza Smektałę, a Apator Toruń – Wiktora Lamparta.

Ciekawie dzieje się także na zapleczu ligi

Falubaz Zielona Góra osiągnął porozumienie z Przemysławem Pawlickim i Rasmusem Jensenem. Polonia Bydgoszcz ma być wzmocniona Adreasem Lyagerem i Davidem Bellego. Z kolei bieniaminek tych rozgrywek – PSŻ Poznań ma mieć w swoich szeregach Antonio Lindbacka, Adriana Cyfera, Adriana Gałę i Aleksandra Łoktajewa. 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.