Wybrzeże Gdańsk ogłasza kolejne nazwisko, które ścigać się będzie przy ulicy Zawodników. To kolejny medalista Grand Prix i wieloletni zawodnik najlepszych klubów w Polsce. Dziś do zespołu dołączył Niels Kristian Iversen.

O potencjalnym zatrudnieniu Duńczyka w Gdańsku mówiło się już od dłuższego czasu. Zarząd klubu nabrał jednak wody w usta i nie udzielał informacji na ten temat. 23 października wszystko stało się jasne po tym jak klub opublikował na swoich mediach społecznościowych filmik z Nielsem w roli głównej. Tym samym gdańszczanie skompletowali trzon zespołu, który ma walczyć o punkty w sezonie 2024.

Duńczyk niestety pechowo zakończył sezon, gdy upadł na pożegnaniu stadionu w Peterborough, gdzie doznał złamania żeber. Zawodnik w pierwszym oficjalnym wywiadzie dla Wybrzeże Gdańsk przyznaje, że nie jest w pełni sił: – „Odczuwam jeszcze ból, ale zacząłem już lekkie ćwiczenia i ten uraz nie będzie stanowił żadnego problemu w przygotowaniach do kolejnego sezonu. Jak tylko ból minie, będę mógł trenować na pełnych obrotach”. Pomimo tego popularny „PUK” może zaliczyć zakończony już sezon do udanych.

Według danych z portalu gurustats.pl Duńczyk w sezonie 2023 wylegitymował się średnią na poziomie 1.956 co dało mu ostatecznie 15. miejsce na liście najskuteczniejszych zawodników. Pozostaje jedynie pytanie, czy doświadczony Duńczyk będzie w stanie utrzymać tę formę, nie jest w końcu zawodnikiem najmłodszym. Sam zainteresowany skomentował to takimi słowami:

Wiem co chcę osiągnąć i choć moje największe sukcesy były jakiś czas temu, nie widzę powodów, abym przy odrobinie szczęścia, dużej determinacji i ciężkiej pracy, nie miał znów wskoczyć na swój najwyższy poziom. Dopóki dbasz o siebie, jesteś głodny sukcesów i zmotywowany, po czterdziestce wcale nie musisz zwalniać tempa. Myślę, że Greg Hancock pokazał nam wszystkim, że wszystko zależy tylko od ciebie

– podkreślił w wywiadzie dla Wybrzeża Gdańsk

Po zakontraktowaniu Duńczyka w składzie powinno dojść do kosmetycznych zmian. Trzon zespołu pozostaje jasny, są to trzej zawodnicy – Niels Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak oraz Nicolai Klindt. Na pozycji U-24 występować będzie Tom Brennan a rolę drugiego polaka odegra Mateusz Tonder. Poza tym w składzie znajdzie się miejsce dla długo wyczekiwanych wychowanków – Eryka Kamińskiego i Bartosza Tyburskiego, z czego to ten pierwszy ma ogromne szanse na debiut. Wygląda na to, że skład Wybrzeża nie straci zbytnio na jakości po stracie Madsa Hansena.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.