PGE Ekstraliga odrabia zaległości. We wtorek 30 kwietnia o godzinie 20:30 na torze w Częstochowie miejscowy Włókniarz podejmie Betard Spartę Wrocław. 

Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się ponad tydzień temu, w ramach 2. kolejki rozgrywek. Wówczas jednak rozegranie meczu okazało się niemożliwe ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Gospodarze dzisiejszego spotkanie nie przystępują do niego w najlepszych nastrojach. W dotychczasowym startach podopieczni trenera Janusza Ślączki nie przywieźli żadnego punktu. Na inaugurację sezonu przegrali na własnym torze z Fogo Unią Leszno (43:47), a dwa dni temu w ramach 3. kolejki spotkań ulegli na wyjeździe ebut.pl Stali Gorzów (42:48). Wspomniane wyniki sprawiły, że Włókniarz zajmuje siódme miejsce w tabeli. Ekipa z Częstochowy musi więc liczyć na szybką zwyżkę formy. Na ten moment wysoką dyspozycję prezentuje jedynie Leon Madsen. Doświadczony Duńczyk jest indywidualnie trzecim najlepszym żużlowcem ligi, ustępując jedynie Artiomowi Łagucie i Bartoszowi Zmarzlikowi. Zupełnie zawodzi za to Maksym Drabik, który w dwóch dotychczasowych meczach przywiózł dla swojego zespołu zaledwie trzy oczka.

W zupełnie innej sytuacji są za to żużlowcy z Wrocławia. Dwa mecze i dwa zwycięstwa dają im pozycję wicelidera tabeli PGE Ekstraligi. Są również obok Orlen Oil Motoru Lublin jedyną niepokonaną drużyną w stawce. Betard Sparta dotychczas wygrała oba domowe mecze – z NovyHotel Falubazem Zielona Góra (47:41) oraz z GKM-em Grudziądz (53:37). Wysoką formę w tych spotkaniach potwierdził Artiom Łaguta, na ten moment najlepszy żużlowiec ligi ze średnią biegową na poziomie 2,700. Nienajlepsze wejście w sezon zaliczyli natomiast doświadczeni Maciej Janowski oraz Tai Woffinden.

Tak prezentują się składy na dzisiejszy mecz:

Zaległy mecz 2. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa a Betard Spartą Wrocław rozpocznie się we wtorek 30 kwietnia o godzinie 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Canal+Sport.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.