W skutek odwołania meczu ebut.pl Stal Gorzów vs. Fogo Unia Leszno spotkaniem, które zainauguruje 7. rundę żużlowej PGE Ekstraligi będzie starcie Krono-Plast Włókniarza Częstochowa z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Obie drużyny zdają się być w niezłej formie, gdyż wygrały swoje ostatnie ligowe potyczki. 

Dokładnie trzy dni temu Krono-Plast Włókniarz Częstochowa wygrał swój pierwszy mecz w sezonie 2024, pokonując na własnym torze KS Apatora Toruń 50:40. Zwycięstwo nie pozwoliło co prawda na wydostanie się z ostatniej pozycji w tabeli, lecz podopieczni trenera Janusza Ślączki zrównali się punktami z NovyHotel Falubazem Zielona Góra oraz Fogo Unią Leszno. Wszystkie wymienione drużyny mają na swoim koncie po trzy oczka. Częstochowianie mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. 13 czerwca o godzinie 20:00 zmierzą się w Zielonej Górze z Falubazem.

Maj to zdecydowanie szczęśliwy miesiąc dla ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Po trzech kwietniowych porażkach, drużyna zaliczyła wyraźną zwyżkę formy, wygrywając starcia z Fogo Unią Leszno (54:35) i KS Apatorem Toruń (47:42). Wyniki te sprawiły, że GKM Grudziądz z czterema punktami na koncie awansował w tabeli PGE Ekstraligi na czwartą pozycję. Ostatni ligowy mecz żużlowców z Grudziądza nie doszedł do skutku. Kontrowersyjna decyzja sędziowska o obustronnym walkowerze w Gorzowie była kwestią długich dyskusji kibiców oraz ekspertów.

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa vs. ZOOleszcz GKM Grudziądz – składy na mecz:

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa: 
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Igor Nabiałkowski
15. Kajetan Kupiec

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Max Fricke
2. Jason Doyle
3. Kacper Pludra
4. Jaimon Lidsey
5. Wadim Tarasienko
6. Kacper Łobodziński
7. Kevin Małkiewicz

Mecz 7. rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz rozpocznie się w piątek 31 maja o godzinie 20:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Eleven Sports.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.