W ramach niedzielnych spotkań 7. kolejki PGE Ekstraligi mogliśmy śledzić rywalizację w Grudziądzu i Lublinie. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań w Twoim Portalu Żużlowym.

Spotkanie to dzięki obecności Nickiego Pedersena miało być zdecydowanie ciekawsze, niż początkowo zakładano. Absencja Duńczyka była widoczna w ostatnim spotkaniu w Częstochowie.  Oczywiste więc było, że zarząd klubu zrobi wszystko, aby mógł on w nim wystąpić. Z byłym mistrzem świata w składzie GKM miał szansę na tryumf w tym spotkaniu.

Niestety, już w pierwszej serii w karetce tor opuścili Pedersen i Pawlicki. Utrata ogniw w obu zespołach nie przyniosła jednak tak dewastujących skutków, jak można było założyć. Podrażnieni grudziądzanie stawiali bardzo zażarty opór i walczyli o każdy metr toru. Po połowie zawodów prowadzili oni sześcioma „oczkami”, co można traktować w kategorii sporego zaskoczenia. Duży wpływ na taki wynik miała słaba postawa Jasona Doyle’a, który nie mógł odnaleźć się na grudziądzkim owalu i równa jazda seniorów GKM.

Ewidentnie strata Nickiego Pedersena podziałała na gospodarzy orzeźwiająco. Seria remisów przerwana została w 11 biegu, gdy to leszczynianie wygrali 4:2. Szybko jednak odpowiedzieli Grudziądzanie i zachowali „status quo”. Przed biegami nominowanymi gospodarze byli więc wręcz pewni zwycięstwa, co zakrawało w obecnej sytuacji na sensację. GKM zapewnił sobie zwycięstwo już w czternastej gonitwie po wygranej 5:1, ostatecznie wygrali 50:40.

ZOOleszcz GKM Grudziądz 50

9.Przemysław Pawlicki 11+2 (1*,2,3,2,2,1*)
10.Krzysztof Kasprzak 12+2 (2,2*,1*,2,3,2)

8. Antoni Mencel 0 (0)

Motor Lublin w tym sezonie nie ma póki co sobie równych. Pomimo absencji Grigorija Łaguty cała reszta drużyny radzi sobie bardzo dobrze i w pełni potrafi zastąpić Rosjanina. Dzięki temu „Koziołki” są niepokonane w PGE Ekstralidze, do jaskini lwa przyjeżdzała ekipa mistrzów Polski, która również musiała poradzić sobie z absencją swojego najlepszego jeźdźca. Spotkanie zapowiadało się na wyrównane, jednak faworytem wciąż pozostawali rozpędzeni lublinianie.

Mecz stał na poziomie finału zeszłorocznego sezonu. Pierwsza faza zawodów to właściwie ciągła seria remisów przerwana jedynie zwycięstwem 5:1 „Koziołków” w biegu juniorskim. Na torze tłumnie zebrani kibice mogli oglądać fantastyczne zawody, owal pozwalał na jazdę wieloma ścieżkami, co gwarantowało emocje i walkę na każdym łuku.

Prawdziwe przetasowania rozpoczęły się dopiero w gonitwie numer 9. Po zwycięstwie gości w tym biegu tracili oni jedynie dwa „oczka” do gospodarzy. To podziałało bardzo motywująco na ekipę Macieja Kuciapy, chcieli pokazać, kto jest dziś lepszy. Dwa kolejne biegi i podwójne zwycięstwa utwierdziły wszystkich, że to lublinianie są dzisiaj drużyną dominującą. Ostatecznie zapewnili sobie zwycięstwo już w 13 gonitwie a mecz zakończył się wynikiem 50:40. Warto odnotować kosmiczny wynik Mikkela Michelsena, który wyjechał na tor sześć razy i nie znalazł pogromcy.