Za nami niedzielne mecze II Ligi Żużlowej, w pierwszym Bedmet Kolejarz Opole bez problemów pokonał Lokomotiv Dauvgapils 53:37. W Rawiczu natomiast miejscowa Metalika Recyling Kolejarz uległa Spechouse PSŻ Poznań 38:51.

OK Bedmet Kolejarz Opole – Lokomotiv Dauvgapils 53:37

Starcie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy, którzy w pierwszym biegu wygrali 5:1. Drugi bieg to z kolei starcie młodzieżowców, gdzie groźnie zderzyli się Petr Clupac i Ernest Matjuszonek. Wykluczenie otrzymał zawodnik Kolejarz, ale to i tak nie przeszkodziło w zwycięstwie gospodarzy w tym biegu. W trzeciej gonitwie wreszcie lepszy okazał się Lokomotiv, który wygrał podwójnie i tym samym doprowadził do remisu. Niestety dla Łotyszów kolejne starcia były pewnymi wygranymi Opola, a po dwunastu biegach przewaga gospodarzy wynosiła już dwadzieścia oczek. W końcówce spotkania było widać lepszą jazdę Lokomotivu, lecz ostatecznie to nie wystarczyło i gospodarze wygrali 53:37.

Metalika Recyling Kolejarz Rawicz – Spechouse PSŻ Poznań 38:51 

Na początku spotkania wydawało się, że to gospodarze mają większe szanse na wygraną, bo po pierwszych czterech biegach prowadzili ośmioma punktami. Drużyna z Poznania dopiero później dobrze przebadała nawierzchnię i powoli zaczęła łapać rytm. Decydująca natomiast była seria przed wyścigami nominowanymi. W niej goście wygrali 14:4 i ostatecznie wygrali 51:38, a także umocnili się na pozycji lidera i pokazali, że są głównym faworytem do awansu.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.