Kolejny weekend, kolejne żużlowe emocje! W piątek rywalizowała PGE Ekstraliga, padały zaskakujące wyniki, zapraszamy na podsumowanie spotkań w Twoim Portalu Żużlowym!

Betard Sparta Wrocław – Arged Malesa Ostrovia Ostrów 54:36

Przed spotkaniem drużyna gości skazywana była na pożarcie, wynik może to odzwierciedlać. Przez większą część spotkania goście potrafili utrzymać tempo mistrzom Polski. Bardzo dobre zawody odjeżdżali Oliver Berntzon i Chris Holder, co pozwalało drużynie beniaminka utrzymać kontakt z gospodarzami. Niestety, stracili oni swojego krajowego lidera – Grzegorza Walaska, który zaliczył koszmarny upadek i opuścił tor w karetce. Mowa w jego przypadku o urazie braku lub obojczyka, a nawet utraty przytomności. Przez utratę ważnego ogniwa w ostatniej fazie zawodów gospodarze zdeklasowali gości, dzięki czemu ostatecznie wygrali osiemnastoma punktami. Goście pokazali jednak pazur, niestety, ponownie przegrali. 

Motor Lublin – FOGO Unia Leszno 58:32

To spotkanie określano mianem hitu obecnej kolejki PGE Ekstraligi, drużyna gości zajmowała drugą pozycje w tabeli, na czele była ekipa „Koziołków”. Wszyscy spodziewali się bardzo wyrównanego spotkania, które będzie trzymało w napięciu, niestety, to spotkanie rozgrzewające było jedynie w teorii. Ekipa Motoru dosłownie rozjechała gości z Leszna już w początkowej fazie spotkania. Po sześciu biegach prowadzili oni dwudziestoma punktami! Goście próbowali odbić się od dna, udało im się nawet wygrać bieg drużynowo. To nie powstrzymało jednak ekipy srebrnych medalistów mistrzostw Polski z zeszłego sezonu do zdeklasowania rywala i ponownego pokazania, że każda ekipa może drżeć przed lubelskimi „Koziołkami”.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.