W sobotę żużlowcy rywalizowali o gwarancję udziału w finale SEC Challenge w niemieckim Straslund. Na podium stanęli Bartosz Smektała, Kai Huckenbeck i Timo Lahti. Zapraszamy na podsumowanie tego wydarzenia w Twoim Portalu Żużlowym!

O gwarancję udziału w kolejnej rundzie rozgrywek rywalizowali żużlowcy z kilku europejskich krajów, w tym takich mało znanych z żużlowego rzemiosła jak Holandia czy Norwegia. Oczywiście na zawodach mogliśmy oglądać zawodników z topowych klubów, to oni nadawali tempo tej rywalizacji. Z pewnością kibice Wybrzeża Gdańsk będą mogli być zadowoleni po tych zawodach, obaj ich zawodnicy pojechali na poziomie i awansowali dalej. Szczególnie Timo Lahti wlewa nadzieje w serca gdańskich kibiców, to on ma być wybawieniem i ratunkiem dla eWinner 1. Ligi nad morzem.

Zaskoczeniem może być pozycja rezerwowego w finałowych zawodach, ta przypadła Danielowi Klimie, który pokonał wyżej notowanych przeciwników. Również pozycja Mathieu Tressarieu, który otarł się o awans do dalszej fazy może być zaskoczeniem, kto wie co by się stało gdyby nie został dwukrotnie wykluczony. Słabo natomiast pokazali się Filip Hjelmland oraz Pontus Aspgren.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.