Bardzo dobre informacje napływają z Piły. Wszystko wskazuje na to, że m.in. dzięki bardzo wzmożonym działaniom jednego z urzędników, Polonia wystartuje w 2. Lidze Żużlowej już w sezonie 2022.

Ostatnie tygodnie to dla pilskich kibiców prawdziwa kolejka górska. Kiedy wydawało się, że nie ma już najmniejszych szans na odrodzenie klubu w sezonie 2022, sytuacja obróciła się o 180 stopni. Osamotniony już Robert Sikorski, z nieocenioną pomocą Ministra Grzegorza Piechowiaka, zdołał dopiąć formalności, takie jak rejestracja klubu w KRS i rozpoczęcie budowy odpowiedniego składu. 

Zgodnie z informacjami podawanymi na twitterze przez Macieja Brzezińskiego z Przeglądu Sportowego, nic już nie jest w stanie zatrzymać działaczy przed dopięciem swego. Oznacza to, że w najbliższych dniach powinniśmy poznać kadrę zespołu z Wielkopolski, która ma zapewnić kibicom dużo radości, choć jeszcze nie walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Co ciekawe, przyszłoroczny start ma mieć też związek z planowaną przebudową pilskiego stadionu. Wspomniany już Minister Piechowiak „załatwił” bowiem na całą inwestycję 16 mln zł. dotacji z „Nowego Ładu”. Jednocześnie pieniądze nie mogą jednak pójść w błoto, dlatego też żużlowy podmiot, będący użytkownikiem obiektu, musi istnieć.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.