Poznaliśmy termin kolejnej edycji legendarnej imprezy bez której wielu kibiców speedwaya nie wyobraża sobie przełomu września i października. Już za kilka miesięcy żużlowcy i kibice z całego świata ponownie skierują się do Czech, a konkretnie do Pardubic, gdzie odbędzie się 74. Zlatá Přilba. Start zmagań tradycyjnie w samo południe.

Jak donosi oficjalna strona klubu z Pardubic, przyszłoroczna edycja została zaplanowana na 25 września 2022 roku. W związku ze zmianą harmonogramu dawnych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (obecnie SGP-2) przez nowego promotora, Pardubice najpewniej nie zorganizują tradycyjnego żużlowego weekendu, który przez wiele ostatnich sezonów składał się z finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (piątek), Zlatej Stuhy (sobota) i Zlatej Přilby (niedziela). Żadna z trzech planowanych na przyszły rok rund cyklu SGP-2 nie jest przewidywana w mieście znanym z wyścigów konnych.

Działacze AMK Zlatej Přilby Pardubice podkreślają, że impreza nie będzie kolidować z cyklami Speedway Grand Prix 1 i Speedway Grand Prix 2. Klub jest zaangażowany w liczne negocjacje i ciągle nie ogłoszono jakie zawody będą towarzyszyć tradycyjnym zmaganiom o złoty kask.

Przypomnijmy, że triumfatorem tegorocznej edycji Zlatej Přilby okazał się reprezentant Polski – Patryk Dudek.

POLECANE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.