PGE Ekstraliga żużlowa opublikowała dziś terminarz na nadchodzący sezon ligowy 2023.

Runda zasadnicza zmagań o drużynowe mistrzostwo Polski rozpocznie się między 8 i 9 kwietnia 2023, a zakończy 6 sierpnia. Przez ten czas każda z drużyn będzie miała do przejechania 14 rund, systemem każda z każdym. Runda finałowa rozpocznie się zaś 13 sierpnia i obejmie rywalizację sześciu drużyn, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie 2022. Mecze finałowe PGE Ekstraligi żużlowej rozegrane zostaną w dwóch terminach 17 i 24 września 2023 roku, zaś mecze o brązowe medale 17 i 23 września. Tytułu z roku 2022 będzie bronił Motor Lublin.

1.kolejka (8 i 9 kwietnia)

sobota: ZOOleszcz GKM Grudziądz – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
sobota: For Nature Solutions Apator Toruń – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Fogo Unia Leszno – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

2.kolejka (14 i 16 kwietnia)

piątek: Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – For Nature Solutions Apator Toruń

3.kolejka (21 i 23 kwietnia)

piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – ebut.pl Stal Gorzów
piątek: Motor Lublin – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław

4.kolejka (28 i 30 kwietnia)

piątek: Fogo Unia Leszno – For Nature Solutions Apator Toruń
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – Motor Lublin
niedziela: Betard Sparta Wrocław – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – ZOOleszcz GKM Grudziądz

5.kolejka (5 i 7 maja)

piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Cellfast Wilki Krosno
piątek: For Nature Solutions Apator Toruń – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Motor Lublin – Fogo Unia Leszno

6.kolejka (19 i 21 maja)

piątek: Fogo Unia Leszno – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
piątek: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń – Motor Lublin
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – ebut.pl Stal Gorzów

7.kolejka (26 i 28 maja)

piątek: Betard Sparta Wrocław – Cellfast Wilki Krosno
piątek: Motor Lublin – ZOOleszcz GKM Grudziądz
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – For Nature Solutions Apator Toruń
niedziela: ebut.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno

8.kolejka (4 czerwca)

niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Motor Lublin
niedziela: Fogo Unia Leszno – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – Betard Sparta Wrocław
niedziela: For Nature Solutions Apator Toruń – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

9.kolejka (9 i 11 czerwca)

piątek: Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno
niedziela: Motor Lublin – For Nature Solutions Apator Toruń

10. kolejka (16 i 18 czerwca)

piątek: ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław
piątek: Cellfast Wilki Krosno – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
niedziela: Fogo Unia Leszno – Motor Lublin
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – For Nature Solutions Apator Toruń

11.kolejka (30 czerwca i 2 lipca)

piątek: For Nature Solutions Apator Toruń – Fogo Unia Leszno
piątek: Motor Lublin – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Cellfast Wilki Krosno

12. kolejka (7 i 9 lipca)

piątek: Fogo Unia Leszno – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: Cellfast Wilki Krosno – Motor Lublin
niedziela: Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń
niedziela: ebut.pl Stal Gorzów – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

13. kolejka (21 i 23 lipca)

piątek: Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław
piątek: For Nature Solutions Apator Toruń – Cellfast Wilki Krosno
niedziela: ZOOleszcz GKM Grudziądz – ebut.pl Stal Gorzów
niedziela: Motor Lublin – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

14. kolejka (4 i 6 sierpnia)

piątek: zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – ZOOleszcz GKM Grudziądz
piątek: ebut.pl Stal Gorzów – For Nature Solutions Apator Toruń
niedziela: Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin
niedziela: Cellfast Wilki Krosno – Fogo Unia Leszno

13 i 20 sierpnia – runda finałowa ( z udziałem sześciu drużyn)

27 sierpnia i 10 września – półfinały

17 i 23 września – mecz o 3 miejsce

17 i 24 września – FINAŁ

 

 

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.